Karel TammjärvFoto: MARI LUUD
Talisport
13. november 2016, 14:01

JUHHEI, SUUSAHOOAEG ALGAS! Eestlastel täna Olosel esikümnesse asja polnud (15)

Murdmaakoondis alustas 11. novembril Põhja – Soomes Olosel hooaega traditsioonilise esimese lume võistlusega „FIS Tykkikisat“, millele järgneb 18 – 20. novembril katsevõistlus Saariselkäl. Nende kahe võistluse järel selgub Eesti koondis hooaja esimeseks MK etapiks Rukal, kus on kavas klassikasprint ja eraldistardiga naiste 10 ja meeste 15 km klassikadistantsid.

PÜHAPÄEV

Eraldistardist vabatehnikasõitudes olid Eesti parimad Tatjana Mannima ja Karel Tammjärv.

Tammjärv oli 15 km distantsil 16., kaotades võitjale Jari Lehtonenile +1.33. Teistest eestlastest oli samas laagris viibiv laskesuusataja Johan Talihärm 28. (+2.05), Alvar Johannes Alev 35. (+2.19) ja Kaarel Kasper Kõrge 49. (+2.42).

Mannima sai 10 km distantsil 17. koha ning kaotas võitnud norralannale Emilie Kristoffersenile ühe minuti ja 23 sekundiga.

LAUPÄEV

Olosel peeti naiste 5 ning meeste 10 kilomeetri klassikadistantsid, kus Eesti neiudest oli edukaim Laura Alba, kes lõpetas 13. Kaotust võitjale Justyna Kowalczykule kogunes 1 minut ja 2 sekundit. Tatjana Mannima oli 28. (+1.28,6), Triin Ojaste 35. (+1.37,3), Anette Veerpalu 36. (+1.40), Kati Tammjärv 40. (+1.44,6), ja Kristiina Kresmer 59. (+2.45,2).

Meie meestest oli parim oli Andreas Veerpalu, kes lõpetas 12. Kaotust võitjale Lari Lehtonenile 41,8 sekundit. Raido Ränkel lõpetas 15. (+43,9), Marko Kilp 17. (+56,5), 59. Kaarel Kasper Kõrge (+1.55,8), 102. Hans Teearu (+3.27,6), 107. Kaspar Vaher (+4.42). Algo Kärp ja Aivar Rehemaa täna starti ei tulnud.

REEDE

Olose sprindidistantsidel oli eestlannade parim Triin Ojaste, kes lõpetas eelsõidu 10. ajaga, kaotades Justyna Kowalczykule +12,41. Veerandfinaali pääses 16 parimat ning Ojaste oli oma sõidus kolmas. Võidutses Kowalczyk.

Laura Alba oli 18. (+17,14), Kati Tammjärv (27., +22,93) ja Anette Veerpalu (28., +23,35).

Meeste sprindi eelsõidust pääses edasi neli eestlast - Marko Kilp oli teine, kaotades Ari Luusuale +0,46. Kein Einaste pääses edasi viiendana (+5,39), Peeter Kümmel üheksandana (+9,44), Raido Ränkel 13ndana (+8,00).

Veerandfinaalidest pääses edasi vaid Ränkel, kes oli oma sõidus teine (+0,90). Einaste jäi samas sõidus viimaseks (+5,2). Poolfinaalis tunnistas Ränkel Luusua ja Erik Valnesi paremust. Luusua võitis.

Kõiki tulemusi saad vaadata SIIT.

Eesti saab MK sarja avaetapil Rukal meeste arvestuses välja panna nii sprindis kui ka distantsisõitudes neli sportlast, naiste arvestuses on see number 2 + 2. Reedest pühapäevani Olosel peetava võistluse avapäeval on kavas klassikasprint, laupäeval sõidetakse naiste 5 km ja meeste 10 km klassikadistantsid ja pühapäeval 10 ja 15 km vabatehnikasõidud. Stardis on kogu meie rahvuskoondis, U23 ja juunioride koondis.

Eesti Suusaliidu murdmaasuusatamise ala juhataja Arne Tilk selgitas koondise valimise kriteeriume: "Ruka MK sprindis pääsevad meestest starti Olose klassikasprindi eelsõidu kolm kiireimat eestlast eeldusel, et on täidetud nõue 60 FIS punkti või vähem. Neljanda mehe nimetab sprindidistantsile peatreener Jaanus Teppan.

Naistest pääseb Rukal starti Olose sprindi eelsõidu kaks kiireimat eestlannat. Kahe parima naissuusataja valimisel on kriteeriumiks 90 FIS punkti või vähem.Ruka MK -l eraldistardiga klassikasõitudes Eestit esindavad sportlased selguvad Saariselkä võistlusel, kus koondisekoha kindlustavad Saariselkä 10 km klassikadistantsi kolm kiireimat eestlast (60 FIS)  ja neljanda sportlase nimetab koondisesse peatreener Teppan. Naistest pääseb Rukal starti Saariselkä 5 km klassikadistantsi kaks kiireimat eestlannat tingimusel, et on täidetud 90 FIS punkti nõue. “