Pärnu fännid said täna võidu üle rõõmustada! Foto: Alar Truu
22. november 2016, 21:05

VÕIMAS! Pärnu tuli viimasel veerandil suurest kaotusseisust välja ja sai Balti liigas esimese võidu

Teisipäeva õhtul tuli Pärnu korvpalli Balti liigas suurest kaotusseisust välja ja alistas lisaajal Riia Baronsi.

Korvpalli Balti liigas võõrustas Pärnu Riia Baronsit. Heiko Rannula hoolealused võitsid avapoolaja 40:39, kuid kolmandal veerandil suudeti visata kõigest 7 punkti külaliste 14 vastu.

Veel 3.24 enne normaalaja lõppu oli Pärnu 10 punktiga kaotusseisus, kuid suurest august suudeti välja tulla ning Tedddy Okereafori vabavisked loetud sekundid enne neljanda veerandi lõppu viisid mängu lisaajale.

Lisaperioodil olid pärnakad kindlamad ning realiseerisid võimalused paremini ära. Vastutasuks saadi väga magus 88:82 võit.

Pärnakate resultatiivseimad olid Saimon Sutt ja Vaidotas Volkus 18 punktiga, Okereafor lisas 16. Tauras Jogela tõi Läti võistkonnale üleplatsimehena 19 silma.

Pärnul on Balti liiga A-alagrupis nüüd kirjas üks võit ja neli kaotust, Baronsil kolm võitu ja kaks kaotust. Läti klubi asub neljandal kohal, Pärnu viiendal.

Teises Balti liiga mängus sõitis TTÜ võistkond külla lätlaste Jekabpilsile. Tasavägine avapoolaeg lõppes 47:47 viigiseisult, kuid kolmandal perioodil läksid võõrustajad eest ära. Eesti üliõpilasvõistkond võitles küll viimasel veerandil visalt, kuid lõpuks tunnistati vastaste 87:90 paremust.

TTÜ-l tegi skoori kõigest viis meest, üleplatsimehena viskas Joonas Järvelainen 28 punkti, Sten Olmre lisas 22 ja Toomas Raadik 18. Võitjate resultatiivseim oli Eesti korvpallipublikule küllaltki tuttav Roberts Stumbris 21 silmaga.

TTÜ-l on kirjas kaks võitu ja neli kaotust, millega ollakse viiendal kohal.

Teisipäevases ainsas Eesti korvpalli meistriliiga mängus alistas Rakvere Tarvas võõral väljakul Valga-Valka 106:89 (52:46). Üleplatsimees Justin Baker viskas võitjatele 22 punkti, Rakvere eest esimese mängu teinud keeruka nimega Bryquis-Brysean Perine viskas 16 minutiga kuus punkti. Kaotajatele tõi Artur Bricis 18 silma.