Talisport

Tondirabas hiilanud olümpiavõitja Jelena Iljinõhh: Sotši kuldmedal on põhjatu enesekindluse allikas 

Ott Järvela, 23. november 2016, 04:00
HARULDUS: Kui Gerd Kanter välja jätta, näeb olümpiavõitjaid Eestis võistlemas ikka väga harva. Esmaspäev ja teisipäev olid sellised haruldased päevad, sest Tondiraba jäähallis esines iluuisutamise olümpiavõitja Jelena Iljinõhh.Foto: Stanislav Moshkov

Kui Gerd Kanter välja jätta, siis naljalt Eestis olümpiavõitjat võistlemas ei näe. Eile ja üleeile nägi, kui Sotši olümpial kuldmedali võitnud jäätantsija Jelena Iljinõhh pakkus Tondiraba jäähallis koos Ruslan Žiganšiniga kaks kõrgetasemelist esitust.

Toona 19aastane Iljinõhh võitis 2014. aasta Sotši olümpial kuldmedali võistkonnavõistluses, kus tema ja toonase partneri Nikita Katsalapovi töölõiguks oli jäätantsu vabakava. Olümpia teisel võistluspäeval võidetud kullale – Venemaa esimene kuld Sotšis – lisandus kaheksa päeva hiljem jäätantsu pronks.

Pärast Sotši olümpiat läksid aga Iljinõhhi ja Katsapalovi teed lahku ning sellest ajast saadik võistleb 22aastane neiu koos endast kaks aastat vanema Žiganšiniga. Oma esimesel ühisel hooajal tuldi Venemaa meistriks, saadi EMil 4. ja MMil 7. koht. Mullu jäädi aga kodusel tšempionaadil neljandaks, mis tähendas, et tiitlivõistlustele ei pääsetud. Tänavune tõehetk saabub 20.-26. detsembrini Tšeljabinskis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22. november 2016, 21:28
ÕHTULEHE VIDEO | Olümpiavõitja Jelena Iljinõhh võidust Tallinnas: skoor oli kõrge ja kava õnnestus!
22. november 2016, 18:12
GALERII | Sotši olümpiavõitja lõi Tallinna võistlusel platsi puhtaks!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee