Spordivaria

Ksenija Balta versus Kelly Sildaru – kumb on Eesti parim naissportlane? (40)

Mart Treial, 3. detsember 2016 04:00
Ksenija Balta versus Kelly Sildaru - kes kroonitakse detsembri lõpus Eesti aasta naissportlaseks?Foto: Reuters / Õhtuleht

Spordiaasta lõpetab, nagu traditsiooniks saanud, parimate atleetide valimine. Kui nädala alul võttis Õhtuleht luubi alla üliterava konkurentsiga meessportlase kategooria, siis täna vaatleme õrnema sugupoole esindajaid, kus kuldse Kristjani jagavad suure tõenäosusega omavahel kaugushüppaja Ksenija Balta ja freestyle-suusataja Kelly Sildaru. Sel korral palusime endale appi kandidaatide šansse vaagima aastatel 2011 ja 2012 sama autasu koju viinud ujuja Triin Aljandi, teeneka sõudetreeneri Tatjana Jaansoni, kahel olümpial võistelnud endise laskesuusataja Eveli Saue, endise tipptennisisti Maret Ani ja Eesti kergejõustiku grand old lady Eha Rünne.

Aga esmalt Balta ja Sildaru tulemustest. 2011. aastal rängalt põlve vigastanud Balta naases oma meelisala juurde alles mullu, kuid tegi aastate pikkusest võistluspausist hoolimata suurepärase aasta. Ta jõudis kõigil kavas olnud tiitlivõistlustel finaali ning naasis Rio de Janeiro olümpiamängudelt kuuenda, EMilt neljanda ning sise-MMilt seitsmenda kohaga. Tõsi, medalit hiljuti 30. juubelit tähistanud naisel ette näidata pole, ent EMi pronksi kaotas ta sakslanna Malaika Mihambole alles paremuselt teise katse võrdluses.

Noorukesel Sildarul on Baltale vastu panna jaanuarikuine ekstreemspordimaailma prestiižseima võistluse X-mängude esikoht, mis sisuliselt teeb temast pargisõidu maailmameistri (samal ajal toimunud MMil osalesid need naised, kes X-mängudele kutset ei teeninud). Niisamuti lõpetas ta hooaja selle distsipliini maailma edetabeli juhina. Ülejäänud kandidaadid, eelkõige vehklejad Irina Embrich ja Erika Kirpu ning purjelaudur Ingrid Puusta olid samuti väga tublid, ent nende šansid näikse tänavu olevat pigem teoreetilist laadi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.12.2016
Mart Kase | Mis on Eesti spordi mõte? Mõned mõtted neist, kes eile auhindu ei saanud
09.12.2016
Sildaru liigub Dew Touril ülikindlal kullakursil  
09.12.2016
Kelly Sildaru ja tiitli kaitsmise vahel seisab freestyle-suusatamise elav legend!
05.12.2016
Kelly Sildaru Dew Touril rennisõidudebüüti teha ei saa! Kas see jätab ta kõrvale ka X-mängudelt?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee