Korvpall

Nižni peatreener: Siim-Sander Vene peab kaitses juurde panema 

Toimetas Ville Arike, 8. detsember 2016 13:24
Siim-Sander Vene saab pealikult peale piitsa ka präänikut - rünnakupoolega on kõik okei.Foto: nn-basket.ru
Nižni Novgorodi korvpallimeeskonna peatreener Arturs Štalbergs andis klubi kodulehele pika intervjuu, kus arvustas kõiki mängijaid, sealhulgas Siim-Sander Venet. Eestlane sai nii präänikut kui ka piitsa.

"Mis puutub Siimu, siis mul on heameel, et ta on pärast mitut aastat Žalgirise vahetusmeeste pingil istumist end lõpuks lahti mänginud. Tema rünnakutegevustele mul pretensioone pole, järgmine eesmärk on kaitses juurde panna. See on tema nõrk koht. Ta jääb sageli alla üks-ühe vastu mängus, laseb vastastel eemalt sooritada kergeid viskeid, sugugi alati ei kindlusta lauavõitlust," rääkis Štalbergs Vene kohta.

Štalbergs on korduvalt rõhutanud, et mäng ehitatakse üles kaitsest, kuid sageli lastakse endale visata saja punkti ringis. Vastus küsimusele selle kohta kõlas järgnevalt: "Ühes mängus vajub ära üks, teises teine komponent. Ühes mängus laseme endale visata 35 punkti kiirrünnakutega, teises jääme alla üks-üks mängus. Näiteks EuroCupi teise ringi mängus Lietkabelisega kaitsesime hästi, kuid vastane noppis meie lauast 17 palli. Kui tegemist oleks ühe põhjusega, olnuks seda lihtne parandada. Meil jääb mängijatel ka kogemustest puudu ja seetõttu kaob vahel mängu ajal keskendatus. Meid aitavad ainult aeg ja kõva töö."

Venekeelne täispikkuses intervjuu on nähtav SIIN.

Samal teemal

11.11.2016
Siim-Sander Vene: kui lapsena kodutöödega valmis ei jõudnud, siis mind trenni ka ei lubatud