Meistrite liiga

GRAAFIKUD | Meistrite liigas purustasid enim võrke prantslased, itaallased samal pulgal Gaboni, Taani ja Mehhikoga (1)

Mart Treial, 8. detsember 2016 18:45
Karim Benzema oli nelja tabamusega Meistrite liiga alagrupiturniiri edukaim prantslane. Märkimisväärne on see, et kokku said jala valgeks 19 Prantsuse passiga mängumeest, mis oli ülekaalukalt parim näitaja.Foto: AFP / Scanpix
Eile hilisõhtul tõmmati joon alla järjekordsele jalgpalli Meistrite liiga alagrupiturniirile, mistap on paslik heita pilk statistikasse. Täna võttis Õhtuleht luubi alla vutimängu kõige tähtsama komponendi ehk väravad. 

Tänavusel alagrupiturniiril lõid 32 klubi kamba peale 269 vähem või rohkem kaunist väravat, jala said valgeks 42 erineva riigi pallurid. Aasta tagasi olid samad arvud vastavalt 279 ja 37.

Kui kolme esindajaga 16 sekka edenenud Inglismaa jagab kõnealuses pingereas 10 tabamusega Poolaga 8.-9. kohta, siis ülinukrates toonides võib rääkida Itaalia ründajatest. Kaks Saapamaa satsi (Juventus ja Napoli) panid küll oma alagrupi kinni, kuid itaallaste arvele kanti kõigest neli (!) tabamust. Seejuures ei löönud ükski neist üle ühe värava. Tõsi, täpselt sama vähe skoorisid itaallased ka mullu, ent jõudsid ometi suvisel EMil veerandfinaali.

 

Graafikult jäid välja Türgi (7 väravat), Ukraina (7), Alžeeria (6), Holland (6), Kolumbia (6), Šveits (6), Venemaa (5), Itaalia (4), Mehhiko (4), Taani (4), Gabon (4), Kamerun (3), Nigeeria (3), Jaapan (3), Serbia (3), Iraan (2), Wales (2), Slovakkia (2), Tšiili (2), Elevandiluurannik (2), Paraguai (2), Horvaatia (2), Soome (1), Rumeenia (1), Sloveenia (1), Lõuna-Korea (1), Kostariika (1), Bosnia ja Hertsegoviina (1), Kreeka (1), Ekuador (1), Iisrael (1) ja Ungari (1). 

Tähelepanelik lugeja märkas, et nimekirjast on puudu suvise EMi staar Island. Aga tegemist pole Õhtulehe näpuka, vaid reaalse asjade seisuga: ükski islandlane näsa võrku ei lükanud.

Kui vaadelda löödud väravaid maailmajagude kaupa, siis domineerivad seal mõistagi turniiri eestvedajad ehk eurooplased, kes lõid võrku ümardatult kaks kolmandikku kõigist pallidest. Ainsana ei ole tänavu Euroopas pildil Okeaania mehed. 

 

Samal teemal

14.11.2015
GRAAFIKUD | Meistrite liiga resultatiivseim rahvus EMil ei mängi, hispaanlased viiendad, itaallased kehvikud