NII SEE JUHTUS | Sport 10.12: Kelly Sildaru on kahekordne Dew Touri võitja, Novosjolov Dohas poodiumil (10)

Õhtuleht.ee, 10. detsember 2016, 23:07
Kelly Sildaru on taas Dew Touri võitja! DEW TOUR
Tänane päev on laupäevale kohaselt meeldivalt spordirikas. Päev algab Riias saalihokikoondise MM-madinaga Taani vastu ning muutub sujuvalt lumiseks. Kell 12.45 alustab Roland Lessing Pokljukas jälitussõitu, kell 15.30 teeb Andreas Veerpalu Davosis individuaalse MK-sarja debüüdi ning päeva kroon on mõistagi Kelly Sildaru, kes alustab Breckenbridge's toimuval Dew Touril reilisõitu meie aja järgi kell 21.30. Lisaks on õhtul varuks palju pallimänge. Naudime koos!

DEW TOUR

"Tingimused polnudki isegi nii rasked, kõik tüdrukud olid head. Eilne (suur skoor) aitas kaasa!" sõnas Kelly kohe pärast võitu!

22:33
DEW TOUR

VÕIT ON KÄES! Voisin saab lisaks 84.33 punkti, aga sellest ei piisa! KELLY ON KAHEKORDNE DEW TOURI VÕITJA!

22:22
DEW TOUR

Hetkel üldarvestuses teist kohta hoidva, aga reilis juhtiva Maggie Voisini stiilinäide:

22:20
DEW TOUR

Et need, kes otsepilti mingitel põhjustel jälgida ei saa, saaksid aimu, millised olud Breckenridge'is valitsevad!

22:18
DEW TOUR

Edu on, aga väike!

22:16
DEW TOUR

Turski kukkus ning ega Kellylgi kerge jalul püsida polnud - 57.66. Edu on napp!

22:13
DEW TOUR

Kihvt, et Kelly sära valguses pole unustatud ka tema nooremat venda. Taanlased arutlevad Twitteris, et tahaks näha Henryt viie aasta pärast. On ju Kelly ise öelnud, et vend on juba pea sama hea kui tema.

22:05
DEW TOUR

"Kedagi temasarnast on vaevalt reilidel enne kohatud!" hüüatasid ka kommentaatorid

22:04
DEW TOUR

22:03
DEW TOUR

Kelly hüppab ühest reilist neljast sootuks mööda ja ikkagi saab ta hetkeseisuga paremuselt kolmanda tulemuse. Kui ta nüüd veel selle teise hüppe, mis praegu pikaks läks, veel ka tabab, on esikoht kindel.

Samas on tulemuse parandamist kindlasti vaja, sest Turski ütles intervjuus, et temal on veel varu.

22:00
DEW TOUR

Kui Maggie Voisin ebaõnnestus reilil (46.00), siis Kelly peamine konkurent Turski teenib 77.33 punkti. Siiski võiks temagi veidi paremini teha. "Üritan siinses ilmas võimalikult puhtalt võistelda"

21:55
DEW TOUR

21:51
DEW TOUR

Esimesed skoorid: 1. Katie Summerhayes 55.00, 2. Nikki Blackall 49.66, 3. Keri Herman 42.33

21:50
DEW TOUR

Mullusel Dew Touril oli kavas harilik pargisõiduvõistlus ehk ühel laskumisel tuli teha nii hüppeid kui reile. Just esimene reil sai toona Kelly avasõidus saatuslikuks, kui ta käsipuul tasakaalu hoida ei suutnud. Toona oli vaid kaks katset - täna on kolm ehk eksimusvõimalusi on veidi rohkem.

DEW TOUR

Kommentaatorid on Kellyst sillas - "Kuulsime kõlakat, et Kelly on reilidel ületamatu!"

21:45
DEW TOUR

Jaaa läksime!
Nagu näha, on ilm kardinaalselt muutunud  - tihe lumesadu. Aga kuidas see Kellyle mõjuda võib, näeme tegelikult alles võistluse käigus.

Ilmselt ei tohiks sellel suurt vahet olla, sest reilidel ei mängi kiirus nõnda suurt rolli. Probleemiks võib osutuda, kui tuul on liiga suur, mis võib tekitada probleeme takistustel tasakaalu hoidmisega.

21:36
(ADRIAN DENNIS)
21:30

21:14
DEW TOUR

Jah, siin on ka link, kust saab Kelly võistlust jälgida!

20:50
DEW TOUR

Päris hirmus, kui Kelly peaks selle koletise käest mõne kingi saama..

20:35

Huvitav tõesti, mida Pep sellises seisus teeb - Manchester City on Leicesteri vastu taga juba 0:3.

20:29
VEHKLEMINE

Karoliine Loit (Tallinna Mõõk) saavutas Taanis Kopenhaagenis peetud
kadettide Euroopa karikaetapil neidude epees 122 osaleja seas kolmanda koha. Noormeeste epees tegi hea võistluse Ilian Bobrov (SBSK Draakon), kes sai 165 vehkleja konkurentsis 5. koha.

20:21
UJUMINE

20:16
19:39

Leicester, mis alles Meistrite liigas valusa ketuka sai, on Manchester City vastu alustanud ideaalselt - 5. minutiks ollakse ees 2:0!

19:24

19:23
VEHKLEMINE

Nikolai Novosjolov kaotas hilisemale GP-etapivõitjale!

19:17
VIGURSUUSATAMINE

Niisiis on Dew Touril täna õhtupoolikul kavas reilisõiduvõistlus, kus läheb kahest laskumisest 100 punkti skaalal kirja parem. Sildaru libisemisoskused on nõnda head, et kui üks laskuminegi viisakalt välja tuleb, peaks karjääri teine võit olema käeulatuses! Ilmaolud on Breckenridge'is ideaalsed!

19:13
VÕRKPALL

Võrkpalli Balti liigas alistas Tallinna Selver kindlalt 3:0 TTÜ meeskonna. Selverile oli see Balti liiga põhiturniiril ühe kaotuse kõrval kümnendaks võiduks. TTÜ on võitnud kaks ja kaotanud kümme kohtumist.

SUUSATAMINE

Andreas Veerpalu MK-debüüt on lõppenud! Veerpalu kaotas võitnud Martin Johnsrud Sundbyle + 7.26,2 ning sai 77 lõpetaja seas 71. koha. Aivar Rehemaa oli 63., kaotust +6.31,2.

Andreas Veerpalu (ALDO LUUD)
17:22
17:06
DEW TOUR

Lund on rohkem! Tuletame meelde, et Kelly võistlus algab kella 21 paiku!

17:02
17:00

16:54
SUUSATAMINE

Andreas Veerpalul ei tule see 30 km vabatehnikat mitte just kõige lihtsamalt - 20 km peal kaotab noormees Anders Gloeersenile +4.51,4. Samas pole Aivar Rehemaa lippavam - Rehemaa kaotab norralasele +3.56,1

16:37
VEHKLEMINE

16:21
SUUSATAMINE

Naiste suusatamises oli esikolmik selline. Meeste sõit on veel käimas!

16:20
VEHKLEMINE

Korea mees läks küll 2:0 ette, aga on vigastanud jalga ning hetkel on matšis paus.

16:17
VEHKLEMINE

Nikolai Novosjolov asub poolfinaali vehklema nüüd!

16:03
VIGURUISUTAMINE

15:52

Argentiina ja Barcelona jalgpallistaar Lionel Messi jõudis täna Hispaania kõrgliiga 15. vooru kohtumises Osasunaga oma karjääris järjekordse tähiseni.

Lionel Messi (VINCENT WEST)
15:25
VEHKLEMINE

Nikolai Novosjolov alistas pingelises veerandfinaalis 14:13 22aastase prantslase Mathias Biabiany ja jõudis Doha GPl poolfinaali!

(Viljar Voog)
15:02
JALGPALL JA RAHA

HULLUD ARVUD!

14:50

At the office today! #teamilves #skijumping #nordiccombined #niceweather #roadtolahti2017

A video posted by Kristjan Ilves (@teamilves) on

14:49
VEHKLEMINE

Nikolai Novosjolov alistas Doha GP 1/8-finaalis torgetega 15:10 ukrainlase Maksim Khvorosti. Kell 15.50 algavas veerandfinaalis ootab Novosjolovit 22aastane prantslane Mathias Biabiany.

14:48
14:32

Premier League'i nädalavahetus algas minuti eest Watfordi ja Evertoni lahinguga.

14:30
FUTSAL

14:30
KERGEJÕUSTIK

14:08
WRC

Midagi rallisõpradele ehk muljeid Toyota asfalditestidest.

14:06
KIIRUISUTAMINE

19aastane Marten Liiv läbis täna Heerenveeni MK-etapil 1500 meetri distantsi ajaga 1.50,14, mis andis B-divisjonis 30 mehe seas 15. koha. Ajalooline punkt ehk 9. koht jäi 0,52 sekundi kaugusele.

14:02
MAADLUS

Venemaal Tšeboksarõs toimuvatel Venemaa lahtistel karikavõistlustel naistemaadluses on suurepäraselt võistelnud 2015. aasta Eesti parim naissportlane Epp Mäe (-75 kg).

Pärast Rio de Janeiro OM-i võistluspausi pidanud Epp Mäe võitis kõigepealt kvalifikatsiooniringis üliõpilaste MM-i pronksi Kristina Dudaeva`t (Venemaa) seljaga, veerandfinaalis U23 EM-i pronksi Natalja Lanko (Valgevene) punktidega 5:2 ja poolfinaalis taas seljaga juunioride EM-i kulda ning MM-i hõbedat Darja Shisterova`t (Venemaa).

Finaalis kohtub Epp Mäe Badrakh Odonchimeg`iga (Mongoolia).

Epp Mäe (vasakul). (Viljar Voog)

13:59
VEHKLEMINE

Nikolai Novosjolov alistas Doha GP 1/16-finaalis 15:14 prantslase Jonathan Bonnaire'i ning jätkab heitlust võistluse võidu nimel!

13:38
MURDMAASUUSATAMINE

Kell 15.30 tulevad Davosis starti mehed, kes sõidavad 30 km vabatehnikas. Eestlastest on stardis Aivar Rehemaa ja 22aastane Andreas Veerpalu, kes pole varem MK-sarjas individuaaldistantsil osalenud.

Mõistagi ei tasu kahekordse olümpiavõitja Andrus Veerpalu pojalt imesid loota, ent põnev on noormehe esimesi samme MK-sarjas jälgida siiski.

Andreas Veerpalu (ALDO LUUD)
13:34

Davosi naiste 15 km vabatehnikasõidu esikolmik:

13:28
LASKESUUSATAMINE

Pokljukas toimunud laskesuusatamise MK-etapi meeste 12,5 km jälitussõidu võitis esimesena startinud prantslane Martin Fourcade, kes ei eksinud nelja tiiru peale ühelgi lasul. Roland Lessing lõpetas 49. kohal.

Martin Fourcade (AFP / Scanpix)

13:15

VÄGA HEA! Lessing võtab viimases tiirus kõik märgid maha ning läheb viimasele 2,5 km pikkusele suusaringile 51. positsioonil, kaotust Fourcade'ile 4.27.

13:09

Euroopa korvpalliliit FIBA Europe loosis täna alagruppidesse tuleval suvel MMi eelkvalifikatsioonis osalevad meeskonnad. Loosimisel esimesse tugevusgruppi kuulunud Eesti sai enda vastasteks Makedoonia ja Kosovo.

13:08

AIAIAI! Esimeses püstitiirus eksib Lessing kahel lasul ning langeb 51., kaotust Šipulinile 3.51.

13:00

AI! Teises lamadestiirus jätab Lessing üles ühe märgi ning lahkub tiirust 48. mehena, kaotust liidriks tõusnud Anton Šipulinile 2.44.

12:54

Lessing alustab suurepäraselt ja saab esimeses lamadestiirus kõik 5 märki maha. Tiirust minnes hoiab ta 41. positsiooni, liidrist Fourcade'ist maas täpselt 2 minutit.

12:50

Pokljukas on alanud meeste 12,5 km jälitussõit, kus ainsa eestlasena on stardis Roland Lessing, kes sai stardi 48. mehena, Martin Fourcade'ist 1.51 hiljem.

12:39
SAALIHOKI

Saalihoki MMil kaotas Eesti meeskond lisaajal 5:6 (0:2, 1:3, 4:0, 0:1) Taanile ja minetas seeläbi võimaluse esimest korda kuue parema sekka jõuda. Õhtulehe kokkuvõte mängust läbi seitsme võtmeküsimuse.

12:05
OTT JÄRVELA / RIIA

Lisaaja 32. sekundil sündinud värava läbi saadud 5:6 kaotus tähendab, et pühapäeva hommikul mängib Eesti seitsmendale kohale ning vajab maailma edetabelis esikaheksast väljakukkumise vältimiseks igal juhul võitu.

12:01

Kõikide come-backide vanaema on see, millega Eesti hakkama sai. Viimast kolmandikku 1:5 kaotusseisus alustanud meeskond jõudis 5:5 viigini neli sekundit enne normaalaja lõppu. Meenutame, et 31. minutil oli seis 0:5. Nüüd 10 minutit lisaaega äkksurma põhimõttel. Kui lahendust ei sünni, siis karistusvisete seeria..

11:55
VEHKLEMINE

Pärast augustikuist Rio de Janeiro olümpiat aja maha võtnud epeevehkleja Nikolai Novosjolov naasis eile nelja kuu järel võistlusrajale ja on Kataris toimuval Doha GPl jõudnud 32 tugevama sekka.

11:54
AUTOSPORT

Tänavu Euroopa F3-sarjas debüteerinud ja uustulnukate arvestuses 2. koha teeninud 18aastane vormelipiloot Ralf Aron jätkab samas sarjas ka järgmisel hooajal, kuid vahetab Prema Powerteami meeskonna Hitech GP vastu.

11:15

Taani juhib teise kolmandiku järel 5:1. Pärast nurjunud avaperioodi võis arvata, et enam hullemaks minna ei saa. Sai küll. Taani jätkas passiivse taktikaga, mille vastu Eesti rohtu ei leidnud ja 31. minutiks olid vastased juba 5:0 ees, kusjuures neljanda värava viskasid nad arvulisest vähemusest.

Eesti peatreener Argo Kungla võttis meeskonna äratamiseks appi kõik võimalikud trikid - viisikud löödi sassi, esiviisik jäeti pingile, vahetati väravavahti (Siim Stokkeby asemel asus puurisuule Marek Õige) - ja natuke see ka õnnestus. Kolmandiku lõpus lõi Andreas Wöiduma Eesti avavärava. Aga seis on jätkuvalt neetult keeruline ja Taani väravavaht Mike Trolle Wede superhoos.

11:14

Eilse võitja Martin Fourcade'i mõtted!

11:07
JÄÄHOKI

Novembri keskel Atlandi ookeani taha, USA parimasse jäähoki noorteliigasse USHLi siirdunud 17aastane ründaja Robert Arrak on juba oma meeskonna Cedar Rapids RoughRidersi peatreenerile Mark Carlsonile muljet avaldanud

Robert Arrak (Facebook)
10:45
UNIBETI VUTIHULLUS

On avaldanud järjekordne Unibeti Vutihullus!

Londoni Chelsea jalgpalliklubi on võitnud koduses meistriliigas juba kaheksa mängu järjest ning hooaja juhtohjad on sügaval Antonio Conte pihus. "Unibeti Vutihullus" nuusutab täna mängupäevaõhku Stamford Bridge’i lähistel.

10:31

10:30

10:29

Taani juhib esimese kolmandiku järel 2:0. Initsiatiiv kuulus terve perioodi jooksul Eestile, sest eile õhtul kell üheksa veerandfinaali lõpetanud Taani loovutas selle täiesti teadlikult. Taktika toimis - Taani suutis oma võimalused realiseerida, kolmest heast šansist visati kaks väravat.

Eesti ründemängule saab ette heita ainult üht - palli ei saadud väravasse. Eeltöö oli mitmekesine ja hoolikas, aga viimistlemine kehv. Kiita tuleb ka Taani väravavahti Mike Trolle Wedet, kes teinud mitmeid suurepäraseid tõrjeid.

10:13
NBA

Oklahoma City Thunderi tagamängija Russell Westbrooki hullumeelne hooaeg jätkus läinud ööl, kui ta tegi Houston Rocketsi vastu oma seitsmenda järjestikuse kolmikduubli (27p, 10lp, 10rs).