Korvpall

Korvpallureid ootab tõsine Balkani-eksam 

Ville Arike, 12. detsember 2016, 04:00
Eesti korvpallikoondis kohtus Makedooniaga viimati üheksa aastat tagasi - siis võideti kodus 6, kuid võõrsil kaotati 45 punktiga. Pildil on vastaste haardes Valmo Kriisa.Foto: KALEV LILLEORG

Üleeile loositi Eesti meeste korvpallikoondisele vastased järgmisel suvel peetavaks MMi eelkvalifikatsiooniks. Fortuuna ei hellitanud eestlasi, sest mõlemast tugevusgrupist võinuks tulla ka soodsam vastane – madistama tuleb hakata Makedoonia ja Kosovoga.

Tugevusgrupid moodustati septembris lõppenud EM-valiksarja põhjal ning Eesti pääses esimesse seltskonda koos Bosnia, Hollandi ja Valgevenega. Teisest tugevusgrupist ongi Makedoonia ilmselt tugevaim või vähemalt ebamugavaim vastane (ülejäänud võimalused olid Rootsi, Austria, Bulgaaria). Kolmandast grupist olnuks selgelt nõrgim vastane Albaania (soodne ilmselt ka Slovakkia, kes suvel korra ka albaanlastele kaotas). Veel oli peale Kosovo tolles grupis Portugal, kellega alles mõne kuu eest madistasime ja kes ka Poola ega Valgevene vastu trammi alla ei jäänud).

Tutvustame vastaseid. Makedoonia jõudis alles viis aastat tagasi EMil poolfinaali! Nende langus on olnud kiire, viimasel EM-valikturniiril ei mänginud kaasa liider Pero Antic. Ilmselt olenebki järgmisel suvel meeskonna löögijõud paljuski tema osalemisest. Saadi vaid kaks võitu Luksemburgi üle (14 ja 8 punktiga). Suurbritanniale jäädi alla 17 ja 27, alagrupi täiseduga võitnud Ungarile kodus 10 ja võõrsil 2 punktiga. Liidrid olid Vojdan Stojanovski (keskmiselt 29 min, 17 p), Aleksandar Kostoski (vastavalt 26 ja 13) ning Romeo Travis (28 ja 11).

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee