Everton alistas koduväljakul Londoni Arsenali.Foto: Reuters / Scanpix
13. detsember 2016, 23:49

Inglismaa jalgpalliliigas kaotas tabelis teisel kohal paiknev Londoni Arsenal võõral väljakul eduseisust tabeli keskmikule Evertonile.

Kohtumine algas külalistele küllaltki hästi, kui Alexis Sanchezi 20. minuti karistuslöök võttis Evertoni mängijast Ashley Williamsist rikošeti ning pall maandus väravas. Siiski sai poolajavile ootamine Arsenalile saatuslikuks, sest tänu Londoni klubi kaitse eksimusele lõi Evertonile 44. minutil viigivärava Seamus Coleman.

Küllaltki haaraval teisel poolajal lõi Everton võiduvärava 86. minutil, kui Ashley Williams realiseeris nurgalöögist tulnud tsenderduse peaga.

Evertoni suutis viimasel minutil 2:1 eduseisu väga napilt hoida. Kolmandal üleminutil teenis teise kollase kaardi võõrustajate kapten Phil Jagielka, mis andis Arsenalile suurepärase võimaluse viigistada. Karistusalasse toodi ka väravavaht Petr Cech, kuid Evertoni kaitse pidas mitmele pealelöögile vastu ning ohtlik olukord kulmineerus, kui võõrustajate kaitsja Leighton Baines lõi palli väravajoonelt minema.

Kaotus sobib aga Ragnar Klavani koduklubile Liverpoolile, kes kohtub homme Middlesbrough. Enne homseid mänge on Arsenalil ühe enam peetud matšiga 34 punkti, Liverpoolil aga 31. Kui homme suudab Liverpool võita, tõustakse Londoni klubiga samale pulgale.

Päeva teises kohtumises alistas Bournemouth koduväljakul 1:0 Leicester City. Kohtumise ainukese värava lõi 34. minutil Marc Pugh.