Spordivaria

NII SEE JUHTUS | Sport 18.12: kuningas Fourcade, president Salumets ja Kalev/Cramo karikavõit 

Õhtuleht.ee, 18. detsember 2016, 22:45
BC Kalev/Cramo - Tartu Ülikool.Foto: Toomas Tatar
Neljas advent toob spordisõpradele tiheda ja põneva päeva, mis pakub peaaegu kõike. Vahest päeva tippsündmusteks kerkivad Eesti murdmaakoondis, kes peaks sõitma La Clusaz 4x7,5km teatesõidus. Samuti peetase korvpalli karikavõistluste finaal, kus kohtuvad BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool ning vastne isa Margus Hunt jookseb platsile ameerika jagpalliliigas. Püsige lainel! 

22:46
SPORDISÕBER

Järjekordne päev hakkab otsakorrale jõudma, mis tähendab, et on aeg meilgi pillid kotti pakkida. Ilusat õhtu jätku ja veel paremat algavat jõulunädalat!

22:34

Best friends forever #bff #mainecoon #cat #backathome #sollerosso

A photo posted by Kadri Lehtla (@kadrilehtla) on

22:13
KORVPALL

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond tabas karikafinaalis BC Kalev/Cramoga esimesel poolajal 35 viskest vaid 7 ja võitles lõpuni, kuid päris järele ei jõudnud.

"Esimene poolaeg oli valus," pidi kaotajate loots Gert Kullamäe tõdema. "Kui nii palju mööda viskame, on kaks võimalust: kas kartsime visata või olime ebakindlad. Kui tahame Kaleviga sammu pidama, peame nende vastu paremini tabama mitte ainult 20, vaid kõik 40 minutit."

22:08
KORVPALL

Tartu meeskonna raudvara Janar Talts tõdes pärast kaotatud karikafinaali, et Kalev/Cramole allajäämine oli kindlasti valus, kuid leidus ka positiivset. 

"Ei saa öelda, et lõpp hea, kõik hea aga teisel poolajal suutsime juba natuke mängu ka näidata," võttis 33aastane keskmängija kohtumise kokku. "Tegelikult oleks pidanud juba mängu algusest nii olema, aga juba teist korda astume samasse auku."

22:07
KORVPALL

"Muutusime nii kaitses kui ka rünnakul passiivseks," põhjendas äravajumist kapten Gregor Arbet. "Kõigis viimastes mängudes on olnud sellised perioodid, kus mäng käest läheb. Läksime teist poolaega pehmemalt mängima ja peame sellest probleemist kindlasti lahti saama. Alguses olime agressiivsed, saime kaitse pidama, koos sellega rünnaku jooksma ja lihtsamaid korve."

22:04
SUUSAHÜPPED

Tänavuse suusahüpete MK-sarja märksõna on taas Prevc, aga seekord mitte Peter, vaid mulluse üldvõitja 17aastane veli Domen, kes saavutas täna Šveitsis Engelbergis hooaja neljanda etapivõidu seitsmest võimalikust ning suurendas veelgi oma edu sarja üldarvestuses.

21:56
KORVPALL

Alar Varrak tunnistas pärast karikavõitu, et vaatamata Tartu alistamisele jagub meeskonnas jätkuvalt probleeme. 

21:06
JALGPALL

Manchester City pööras Inglismaa kõrgliiga 17. voorus Arsenali vastu 0:1 kaotusseisu 2:1 võiduks. Kaotajate peatreener Arsene Wenger kui ka fännid on veendunud, et City väravad poleks tohtinud lugeda.

20:43
KORVPALL

Pärnus peetud Eesti korvpallikarikavõistluste finaalis kohtusid oodatult BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool - tulemusega 71:66 viiakse trofee teist aastat järjest pealinna. Õhtuleht võtab mängu kokku seitsme võtme abil.

20:38
JARMO JAGOMÄGI / PÄRNU

Ja ka viimane time-out tartlastele, kuid tundub, et midagi enam päästa pole. Tartu saab küll oma rünnakul korvi, kuid lastakse kohe samaga ka vastata. 40 sekundit minna ja Kalevi edunumbrid 69:61. Tartlastelt kahtlemata tubli võitlus teisel poolajal, kuid veidi jääb ilmselt siiski puudu.

20:35
JARMO JAGOMÄGI / PÄRNU

1.23 normaalaja lõpuni ja 59:67 kaotusseisust võtab Kullamäe veel kord aja maha. Nüüd on vaja endisel kolmestekahuril midagi head joonistada, et veel Tartut mängus hoida!

20:27
JARMO JAGOMÄGI / PÄRNU

Tartlased saavad korraks küll vahe viiele, aga Kalev vastab kohe kahe kolmesega ning eduseis taas +11. Kullamäe võtab seisult 62:51 aja maha. Nüüd on tartlastel vaja vaimujõudu, et veelkord raskest seisust end tagasi võidelda.

20:23
JARMO JAGOMÄGI / PÄRNU

Viimane veerandaeg algas väga närviliselt, kui esimest korvi tuli oodata kaks ja pool minutit. Emotsionaalselt väga tähtsa laengu sai nüüd just Tartu, kui Janari Jõesaare esimesed punktid ja tabav kolmene vähendasid vahe vaid seitsmele. 7.08 normaalaega minna ja Kalevi edunumbrid sulanud 56:49, kui Varrak võttis aja maha.

20:18


20:16
JARMO JAGOMÄGI / PÄRNU

Kas tõesti kordub see, mis 12. oktoobril Tartus? Kullamäe poisid on teisele poolajale selgelt isukamalt tulnud ja vahe viimase neljandiku eel vähendatud 10 punktile. Mis aga veelgi tähtsam on see, et Kalevi enesekindlus on kõikuma löödud ning korralik meeskondlik mäng on vägagi kõikuma löödud. Nagu traditsiooniks, siis Kalev - Tartu toob endaga alati intriigi!

BC Kalev/Cramo - Tartu Ülikool. (Toomas Tatar)
20:09
JALGPALL

Võiduvärava autor Raheem Sterling: "Väravalöömine on väga tore, aga kolm punkti olid täna kõige tähtsamad!"


20:07
NALJASÕBER


20:04
JALGPALL

Arsenali fännide ja mängijate karm nädal:


20:04
JARMO JAGOMÄGI / PÄRNU

Esimene nõrkusmoment ka Kalevi leeris. Kui kolmandat veerandaega on mängitud ligi kolm ja pool minutit võtab Alar Varrak esimest korda aja maha. Vahetult enne seda oli ta tulivihane, et Mandell Thomasel lasti ära panna. Tartu veidi tagasi võtnud, seis tablool 49:34 Kalevi poolt vaadatuna.

20:01
JALGPALL

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga 17. vooru glamuurseimas vastasseisus tõmbas pikema õlekõrre Pep Guardiola juhendatav Manchester City, kes alistas kodustaadionil 2:1 Londoni Arsenali.

(AFP / Scanpix)

19:52
JARMO JAGOMÄGI / PÄRNU

Tartu poolehoidjate seas suurt optimismi igatahes ei paista. Kaks fännisärkides härrat arutasid poolaja pausil, et kui järgmisel hooajal samasugune meeskond kokku pannakse, siis tuleb midagi uut välja mõelda. Samuti ei andud neile rahu, et vana hea Tartu Ülikool Rocki nimest on magusaim osa kärbitud. Kes teab, ehk koos Rocki-ga läks ka osa suurepärasest Tartu vaimust.

19:45
JARMO JAGOMÄGI / PÄRNU

Kalev ei andud tartlastele avapoolajal mitte mingisugust sõnaõigust. Numbrid 41:23 räägivad iseenda eest. Siinkohal on märgiline ka Kullamäe hoolealuste visketabavus - kolmesed 11/3, kahesed 24/4. Nii ongi väga raske kuidagigi mängus püsida, ükskõik, kelle vastu. Suuresti on uskumatu protsent aga kalevlaste hea kaitsetöö vili.  Tartu lohutus sellise avapoolaja järel on vaid see, et enam hullemaks minna ei saa. Samuti suudeti tänavuse hooaja alguses koduväljakul sarnane vahe tagasi mängida ja napp võit võtta - tõsi, täna on stardipositsioon mänguliselt vaadates selleks tunduvalt nigelam.

BC Kalev/Cramo - Tartu Ülikool. (Toomas Tatar)
19:37


19:37


19:31
JARMO JAGOMÄGI / PÄRNU

Teine veerandaeg pole Tartu leerile suurt leevendust toonud. Pärast nelja minutit tuleb Kullamäel taas aeg maha võtta, kui kaotusseis on kasvanud 17 punktile - 14:31. Kalevlased pigistavad täna kaitses korralikult ja kuigi nüüd on Tartu paar raskemat kolmest tabanud, siis lihtsaid viskeid on minimaalselt ja sellest annab tunnistust ka 19/2 tabatud kahesed.

19:29
JALGPALL

Ja tulemus on siin. Raheem Sterling viib City 72. minutil 2:1 juhtima.

(PAUL ELLIS)
19:26
JALGPALL

Arsenal on teisel poolajal hädas olnud...


19:22
JARMO JAGOMÄGI / PÄRNU

Avaveerandaja keskel võetud mõtteajast sai pigem kasu Kalev/Cramo, kes võitis esimesed 10 minutit lausa 21:7. Tartlaste esimese veerandaja visketabavus väljakult on müstiline, kui 19 viskest tabati vaid kaks! Viimase korvi said nad väljakult, kui avaveerandit jäi mängida 5 minutit ja 49 sekundit, kui seis oli Tartu poolt vaadatuna 6:8. Kui nii edasi, siis läheb tänane mäng vägagi ühte auku.

BC Kalev/Cramo - Tartu Ülikool. (Toomas Tatar)

19:15

David Silva on Man City särgis Inglismaa liiga andnud 60 väravasöötu, mis on samas ajavahemikus liiga parim näitaja.


19:13
KORVPALL
BC Kalev/Cramo - Tartu Ülikool. (Toomas Tatar)
19:11
JARMO JAGOMÄGI / PÄRNU

Kalevlased on avaveerandil kerge edu haaranud, kui Gert Kullamäe võtab 6:13 kaotusseisul aja maha. Õhus on tunda selgelt finaali pinget, kui alustatud on suhteliselt rabedalt. Tartlastele on kindlasti hea uudis see, et kohtumises saab kaasa teha Gert Dorbek, kes eilses poolfinaalis veidi viga sai.

19:11
JALGPALL

Arsene Wengeri arvates oli Sane enne viigiväravat suluseisus.


19:07
JALGPALL


19:06
JALGPALL

Man City alustab teist poolaega suurepäraselt, kui Leroy Sane realiseerib 47. minutil David Silva söödu kaitseliini taha. 1:1 ja möll Manchesteris jätkub!

(OLI SCARFF)
18:57
KORVPALL

Kas karikafinaal lõppeb nii või hoopis naa? Vastus selgub kella 21 paiku.


18:56
JARMO JAGOMÄGI / PÄRNU

Kui karikafinaali alguseni jäävad veel loetud minutid, siis saal kahjuks päris pilgeni täis pole, kuid mõlema finalisti fännid on siiski korraliku esindusega kohal. Samuti on mängu vaatama jäänud Pärnu poolehoidjad, eesotsas Jaan Allikuga, kes täna muide pidi pöialt hoidma Tartu Ülikoolile.

18:47
JALGPALL

Man City - Arsenal avapoolaja järel 0:1.

(Carl Recine)
18:39
KORVPALL


18:38
MALE

Tallinnas lõppesid täna Euroopa meistrivõistlused välkmales, mille võitis Vene tippmaletaja Dmitri Andreikin 22 punktiga (26 partiist). Eestlaste kõrgeima tulemuse tegi 27. kohale tulnud Kaido Külaots 17,5 punktiga.

18:36
KORVPALL

Eesti korvpalli karikavõistlustel võitis pronksmedali Pärnu meeskond alistades tugeva teise poolajaga Valga 82:66.

Pärnu kossumehed (Toomas Tatar)

18:34
JALGPALL

Müncheni Bayern oli võõrsil hädas Darmstadtiga.


18:15


18:14
JALGPALL

Ja siin Walcotti värava löögihetk ka pildis:


18:07
JALGPALL

Man City jäi koduplatsil Arsenali vastu juba 5. minutil kaotusseisu..


18:06
JALGPALL

Cristiano Ronaldol pole olnud paha nädal...


17:41
KORVPALL

Kell 19 Pärnus algava korvpalli karikafinaali soojenduseks toimub kolmanda koha matš Pärnu - Valga/Valka, mille avapoolaja võitis koduseinte toetust nautiv Pärnu 43:40.

17:20

Norway dominates ladies' relay. Finland gets away from Sweden on final leg for 2nd. @ccwc2016laclusaz

A photo posted by FIS Cross-Country World Cup (@fiscrosscountry) on

17:19
JALGPALL

17:19

Suurepärane sõit #teamhaanja #relay #10 #merkoehitus

A photo posted by Team Haanja (@teamhaanja) on

17:18
KORVPALL

Eesti karikavõitja 2016 võitja @tlu_womensbasketball #olybetkarikas #korvpall #meiemäng @raplakorvpallinaiskond

A photo posted by Eesti Korvpalliliit (@basketee) on

.

17:07
JALGPALL

Avavile kell 18, siin aga tänased algrivistused:


17:00
KAHEVÕISTLUS

Ramsaus toimunud kahevõistluse MK-etapil tegid teist päeva järjest puhta töö sakslased, kes võtsid tänasel normaalmäevõistlusel kolmikvõidu (eile saavutati nelikvõit).


16:59

Gary Lineker teab, millest räägib!


16:17
LASKESUUSATAMINE

Naiste laskesuusatamise MK-sarja tiitlikaitsja Gabriela Koukalova pani kodusele Nove Mesto etapile väärika punkti, kui võitis tänase 12,5 km ühisstardist sõidu ning ajas raja äärde kogunenud enam kui 30 000 fänni täiesti ekstaasi.


16:15
KORVPALL

Täna Pärnus toimunud Eesti Korvpalliliidu üldkogu valis üsna veenvalt alaliidu presidendiks Jaak Salumetsa. Vastaskandidaati teatavasti ei olnud, kuid kokku oli endisel tippmängijal ja –treeneril vaja saada lihthäälteenamus ehk üle poolte kohal olnud EKLi liikmete toetusest.

Jaak Salumets (Stanislav Moshkov)
16:14
LASKESUUSATAMINE

Prantsusmaa laskesuusatajale Jean-Guillaume Beatrix'le jääb tänane Nove Mesto MK-etapi meeste 15 km ühisstart ilmselt eluks ajaks meelde, sest ta mängis oma poodiumikoha erakordselt kurioossel moel maha.


13:51
SUUSATAMINE

Ligi 20 minutit tagasi algas La Clusaz meeste 4x7,5km teatesõit, kus starti tuleb ka Eesti meeskond rivistuses Raido Ränkel, Algo Kärp, Karel Tammjärv ja Aivar Rehemaa! Kaheksandaks kilomeetriks on juba vahed sisse sõidetud ning nagu karta võis, pole Eesti parimate hulgas - positsiooniks 11 ning kaotust liidrile Norra II koondisele 34,3 sekundit! 

13:43
KORVPALL
Selline kulp troonib Euroliiga parimate soorituste tipus. Vaata videot! (Ekraanitõmmis / Youtube)
12:49
UJUMINE
Kregor Zirk (LAURA OKS)
12:17
WRC
Mads Östberg eelmine aasta M-Spordi roolis (WILLIAM WEST)

11:57
JALGPALL

Juba homme - Meyerside'i derbi! 

11:24
KORVPALL
Russell Westbrook (Jerome Miron)
10:35
VORMEL 1
Lewis Hamilton (JOE KLAMAR)
09:52
KORVPALL
Maik-Kalev Kotsar läbiminekul (Michael Reaves)

09:32
JALGPALL
Ragnar Klavan (taga) ei andnud kolmapäeval Alvaro Negredole väga palju liikumisruumi. (Ed Sykes)
09:16
SPORDISÕBER

Tere hommikust! 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee