VÕIT! Kapten Gregor Arbet tutvustab kaaslastele karikaid.Foto: TOOMAS TATAR
19. detsember 2016, 04:00

Miks ei saanud Tartu end käima ja miks mängis Kalev taas edu peaaegu maha?

Isegi neil kordadel, kui BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikooli korvpallimeeskondade jõuvahekorrad tunduvad selged olevat, võib mängust endiselt kõike oodata. Seda tõestas Pärnus peetud karikafinaal, kus Kalev oli 24punktilist edumaad maha mängimas ja võitis vaid 71:66.

Samade meeskondade esimene sel hooajal peetud kohtumine (meistriliigas) oli poolajaks andnud Kalevile 48:29 edumaa. Pärast vaheaega see üha sulas, kuni Gert Dorbek jättis viimaste sekundite kolmesega võidu hoopis Tartusse.

Eile tekkis deja vu tunne. Kalev tegi esimesel poolajal 14 minuti jooksul 32:10 spurdi ja asus juhtima juba 40:16. Poolaja kahe viimase minutiga lasti vastane lähemale ning see oli alles algus… Enamat kui kolmepunktiline vahe viimasel minutil Tartu seekord siiski võimeline polnud, ehkki kalevlased püüdsid mööda visatud vabavisetega kangekaelselt põnevust säilitada. Aeg sai aga enne otsa ning Kalev suutis mullu üle pika aja võidetud karika viia tagasi pealinna.