Spordivaria

SPORDISÜNDMUS 2016 | Vaata, kes alistasid veerandfinaalis sõudmise olümpiapronksi ja Ragnar Klavani! 

Õhtulehe sporditoimetus, 30. detsember 2016 18:00
Millest saab Õhtulehe spordisündmus 2016?
Õhtulehe sporditoimetus soovib kõigile kaunist vana aasta lõppu halastamatu võitlusega: aeg on panna vastamisi mööduva aasta kõige meeldejäävamad spordisündmused ja selgitada välja neist kõige-kõige!

Süsteem on olnud juba üle kümnendi sama: aasta 16 meie arvates kõige eredamat spordihetke-sündmust jagatakse loosi tahtel paaridesse (asetusi pole ehk kaks favoriiti võivad kohe vastamisi minna) ning üheksaliikmeline žürii (tänavu Ville Arike, Jarmo Jagomägi, Ott Järvela, Merili Luuk, Hindrek Pärg, Henry Rull, Mart Treial, Deivil Tserp, Viljar Voog) peab andma hääle ühe või teise poolt. Miinusringe ja teisi võimalusi ei ole. Kes duelli kaotab, see ka põrmu jääb. Lõpuks jääb alles vaid üks, see kõige meeldejäävam spordisündmus aastast 2016.

Varasemaid võitjaid vaata siit!

Kaheksandikfinaalide tulemused avaldasime täna kell 12 ja neid saab vaadata siit. Altpoolt leiad veerandfinaalide skoorid. Poolfinaalide ja finaali tulemused saad teada Õhtulehe laupäevasest paberlehest, mille vahel 2016. aasta kokkuvõttev eriväljaanne.

1. VEERANDFINAAL

TV3 olematu ülekanne Rio olümpia kettaheite finaalvõistlusest

Samal teemal

Rio olümpia kergejõustikuvõistluste ülekandeõiguse sai Eestis TV3 ning erakanal tõestas, et astus liiga suurtesse (kettaheite)sussidesse. Martin Kupperi ja Gerd Kanteri võimas ja dramaatiline võistlus jäi otsepildis suuresti nägemata, sest TV3 polnud sellest tellinud eraldi pilti – asjaolu, mille rahvusringhääling oli aastatega loomulikuks ja enesestmõistetavaks muutnud.

Ott Kiivikase elu parim hooaeg 39aastaselt

Kulturist Ott Kiivikas passi ei vaata ja näitab, et vanus ei loe. Tulla 39aastaselt Euroopa meistriks ja saavutada MMil karjääri parim, neljas koht on kõva sõna! Seejuures tunnistas üks kohtunik eestlasele, et teab raskemates kaaludes maailmas ainult kaht täiesti puhast kulturisti.

Jalgpallikoondise 1:8 saun Belgias

2016 polnud Eesti jalgpallikoondisele hea aasta. Saunu tuli rohkem kui vaja – hakatuseks sai tulevane meister Portugal tulemusega 7:0 EMi eel endale hea tunde sisse, sügisel tuli tunnistada Bosnia 5:0 üleolekut. Ent kaheksat väravat poldud uuel iseseisvusajal endale veel lastud lüüa. Uus peatreener Martin Reim läks esimeste heade partiide järel Belgias julgelt mängima ja…

Katrina Lehis jäi Rio olümpiakoondisest välja

Eesti spordi tänavuse aasta ehk skandaalseim otsus sündis vehklejate leeris, kui suurte sammudega maailma tippu rühkiv Katrina Lehis jäeti varakult Rio olümpiarongilt maha. Rios võistelnud nelik võitis EMi, kuid jäi spordi suurpeol medalita. Koos Lehisega võideti paar kuud hiljem Tallinna Mõõga MK-etapp ja kõik said kohe küsida: mida suutnuks Rios SEE koosseis?!

3. VEERANDFINAAL

Sõudjad võitsid Rios pronksi, Eesti ainsa olümpiamedali

Pärast aastaid ekslemisi ja katsetusi panid Eesti tippsõudjad mullu seljad ehk Püha Lehma uuesti kokku ja noppisid hakatuseks MM-medali. Tänavuse aasta alustuseks jäeti EMil kõik seljataha ning hoogu jätkus Rioni, kus võideti pronksine autasu. See jäi Eesti delegatsiooni ainsaks ehk sõudjad kirjutasid meie riigi medalitabelisse!

Kui koduste kiibitsejate kettaheiteelamuse suutis TV3 vussi keerata, siis Rasmus Mägi nägime ilusti ära – tema võistleb ju jooksualal! Juba finaali pääsemine nii nõudlikul distantsil nagu 400 meetri tõketes on kõva sõna. Ent seal, nelja aasta tähtsaimas stardis veel Eesti rekordi 48,40 püstitamine ja kuuendana lõpetamine on veelgi vahvam.

4. VEERANDFINAAL

Kelly Sildaru esikoht X-mängudel

Vigursuusataja Kelly Sildaru tõus komeedina jõudis Õhtulehe 16 sündmuse hulka juba üle-eelmisel aastal, mullu detsembris saadud Dew Touri võistluse esikoht tekitas aga hoobilt poleemika, kas piiga tuleks valida Eesti parimaks naissportlaseks? Tänavune aasta algas veel vingema võiduga X-mängudel ning Kelly (ja terve Eesti rahvas) vaatab lootusrikkalt juba 2018. aasta taliolümpia poole.

Ragnar Klavani siirdumine Liverpooli

Oma karjääris tasapisi kõrgemale liikunud Ragnar Klavan oli Lõuna-Saksamaa linnas Augsburgis täiesti oma poiss, aga hing ihkas veel midagi. Ta oli seda ka välja öelnud. Inglismaad. Ja kui siis tuli nii vinge klubi nagu Liverpooli kutse! Nüüd peab Klavan kõige ehtsamat olelusvõitlust koha eest, ta pääseb vahelduva eduga platsile ja meeskonnal läheb hästi – peaaegu täiuslik kompott ongi koos!

Nagu hommikul kirjutasime, siis hääletustele ei eelnenud läbirääkimisi ega veenmisi, vaid arvuti loosis tabeli ja siis läks kohe tuimalt võistluspaaride läbihääletamiseks. Juba kaheksandikfinaalides lõppes teekond Ott Tänaku Poola ralli draamal, aga ka võrkpallimeeskonna Maailmaliigasse pääsemisel.

Veerandfinaalides oli lõikuspidu veelgi karmim - langesid nii paarisaerulise neljapaadi olümpiapronks kui ka Ragnar Klavani siirdumine Liverpooli.

POOLFINAALPAARID ON SEEGA:

1) TV3 kettaheitefopaa vs jalgpallikoondise saun Belgias.