Karel TammjärvFoto: MARI LUUD
Talisport
1. jaanuar 2017, 14:52

Norra mehed jäid ka teisel Tour de Ski etapil võiduta, eestlased tagapool (17)

Aasta esimesel päeval peeti Tour de Ski teine etapp, mille võitis Venemaa suusataja Sergei Ustjugov, Eesti sportlased jäid võistlejaterivi tahaotsa.

10 kilomeetrise ühisstardiga klassikasõidu võitis lõpusprindis venelane ajaga 24.50,0, edestades teises tulnud Martin Johnsrud Sundby'd 1,9 sekundiga. Norrakas Didrik Toenseth sai kolmanda koha (+2,3).

Parima eestlasena sai Karel Tammjärv 55. koha, kaotades võitjale 1.34,6. Raido Ränkel lõpetas tiimikaaslasest kolm kohta hiljem, Ustjugovile kogunes kaotust 1.39,0.

Võistluse lõpetasid ka Marko Kilp ja Peeter Kümmel, kuid nemad olid viimaste finišeerijate seas. 78 lõpetanud sportlasest sai Kilp 74. koha (+3.03,6) ning Kümmel eelviimase ehk 77. koha (+5.00,1).

Homme on tuuril puhkepäev ning võistlused jätkuvad teisipäeval Oberstdorfis, kus peetakse suusavahetusega sõit.