Talisport

Lisatud tuuri üldseis!

Võimas Ustjugov jättis Sundby jälle pika ninaga (3)

Toimetas Mart Treial, 3. jaanuar 2017 17:23
Sergei Ustjugov.Foto: AFP / Scanpix
Tour de Ski kolmanda etapi, Oberstdorfis peetud meeste 10+10 km suusavahetusega sõidu võitis tuuri üldliider, venelane Sergei Ustjugov, kes edestas finišisirgel Martin Johnsrud Sundbyd ja Dario Colognat.

Seejuures on märkimisväärne, et Ustjugov alustas lõputõusu esikümne lõpust, ent võitles end suusastaadionile laskumise alguseks Sundby ja Cologna kandadele. Ülejäänud seltskond ei suutnud nende meeste rünnakule vastata ning jagas kohad neljandast tagapool.

Tour de Ski 3. etapi esikümme.

Samal teemal

Tähelepanuväärne on veel see, et Norra suusasõbrad elasid esimese vabatehnika ringi järel üle korraliku ehmatuse. Nimelt eksis 12,5 km vaheajapunktist liidrina läbi tulnud Sundby (ja tema kannul ka soomlane Matti Heikkinen) staadionil rajavalikuga, pidi tegema tagasipöörde ning kaotas väärtuslikke sekundeid (oli 12,95 km peal Ustjugovist maas 12,8 sekundit). Tema õnneks oli sõit veel piisavalt pikk, et end esikohakonkurentsi tagasi vinnata.

Venelase võimas lõpp tähendab, et suurfavoriidiks peetud/peetav kolmekordne tuuri tšempion Sundby pole endiselt tänavusel mitmepäevasõidul ühtki etappi võitnud - kirjas on kolmas, teine ja teine koht - ning hoiab üldarvestus Ustjugovi järel teist kohta.

Tour de Ski üldseis kolme etapi järel.

Kahel esimesel etapil osalenud Eesti mehed, nagu nende plaan ette nägi, täna enam stardis polnud. 

Tuur jätkub homme samas võistluspaigas 15 km vabatehnika jälitussõiduga.

Samal teemal

09.01.2017
Sergei Ustjugov murdis Norra vägeva võiduseeria
05.01.2017
Tour de Ski jätkub Venemaa suusamehe ülemvõimu tähe all
04.01.2017
Tour de Ski võimas valitseja Ustjugov tegi ka neljandal etapil puhta töö
03.01.2017
Tour de Ski kolmanda etapi võitnud rootslanna tõusis üldliidriks