Eesti jalgpallikoondise peatreener Martin Reim.Foto: Toomas Tatar
Toimetas Ott Järvela 10. jaanuar 2017 00:40
Esmaspäeval nimetas Rahvusvaheline jalgpalliliit (FIFA) 2016. aasta parimaks jalgpalluriks Madridi Reali ja Portugali koondise ääreründaja Cristiano Ronaldo.

Võistlus-süsteem nägi ette, et neljal hääletusrühmal (rahvas, rahvuskoondiste kaptenid, rahvusmeeskondade peatreenerid, jalgpalliajakirjanikud) on lõpptulemuses 25% osakaal.

Mängijate esikolmikuks kujunes: 1. Ronaldo, 2. Lionel Messi, 3. Antoine Griezmann. Treenerite pingerida oli: 1. Claudio Ranieri, 2. Zinedine Zidane, 3. Fernando Santos.

Eesti koondise kapten Ragnar Klavan ja peatreener Martin Reim jäid nii 2016. aasta parima jalgpalluri kui ka peatreeneri küsimuses eriarvamusele. Klavan andis esikohad Messile ja Claudio Ranierile (Leicester City) ning asetas teiseks Ronaldo ja Fernando Santose (Portugali koondis).

Reim talitas täpselt vastupidi - esikohapunktid said temalt Ronaldo ja Santos, kellele järgnesid Messi ja Ranieri. Mängijate arvestuses asetasid mõlemad Eesti esindajad kolmandaks Madridi Atletico ja Prantsusmaa koondise ründaja Griezmanni, treenerite seas andis Klavan kolmanda koha Zinedine Zidane'ile (Real) ja Reim Diego Simeonele (Atletico).

Eesti jalgpallikoondise kapten Ragnar Klavan. Foto: Stanislav Moshkov