NII SEE JUHTUS | Klavan karikalahingus, Nurmsalu come-back, käsipallikoondis Türgi saunas (1)

Õhtuleht.ee, 11. jaanuar 2017, 23:46
Kuidas läheb Liverpoolil ja Ragnar Klavanil täna õhtul?Foto: Reuters / Scanpix
Kolmapäev paneb Eesti spordihuviliste südamed taaskord tavalisest veidi kiiremini põksuma, sest meie mehed astuvad lavale rahvusvahelisel areenil. Lisaks paljule muule põnevale on suurteks tõmbenumbriteks käsipall ja jalgpall. Kell 19.30 võtab Eesti käsipallikoondis Põlvas vastu Türgi ning võidu korral tagaksime endale EM-valiksarjas pääsu järgmisesse ringi. 21.45 tasub pilgub suunata aga Inglismaa poole, kus on taas suurt lootus Liverpooli algkoosseisus näha Ragnar Klavanit. Suusahüppaja Kaarel Nurmsalu teatas come-back'ist! Tähtsaimaga kursis olemiseks oled õiges kohas, head kaasaelamist!

23:46
HEAD ÕHTUT!

Tihe ja üllatav spordipäev (Kaarel Nurmsalu!) on õhtusse veerenud. Aitäh sellele Õhtulehe seltsis kaasa elamast, hommikust juba homsed uudised!

23:41

Mäng on läbi, teine poolaeg ei toonud väravalisa.

23:27

Liverpooli päästis kahe väravaga taha jäämisest sentimeeter või paar!

22:32

Vv Karius päästab Liverpooli poolaja lõpus veel ühel korral.

Ville Arike

Liverpooli säutsud iseloomustavad toimuvat.

22:08

Oi-oi-oi! Southampton pääseb 20. minutil Nathan Redmondi löögist 1:0 juhtima. Seejuures püüdis Ragnar Klavan vastaste eelviimast söötu ära lüüa, kuid ei saanud pallile korralikult pihta ja Redmond pääses karistusalas vabalt löögile. Minut varem oli Liverpooli vv Loris Karius tõrjunud ohtliku löögi jalaga, nüüd ta enam meeskonda päästa ei suutnud.

22:05

22:02
22:01
21:45

Mäng Liverpool - Southampton algab!

21:22

Sellise mehe juhendatav meeskond eksamineerib pühapäeval Tallinnas Kalev/Cramot... Krasnodari Lokomotiv-Kuban alistas täna EuroCupil Murcia 70:60 ja jätkab vahegrupis täisedu, kahe võiduga.

20:57

Nižni Novgorod kaotas teise veerandaja 13:29 ja on poolajaks 11 punktiga taga. Siim-Sander Vene pole 13 väljakul oldud minuti jooksul punktiarvet avanud, tema kontos on 4 lauapalli ja 1 korvisööt.

20:53

Asi kipub kiiva kiskuma, mängu lõpuni jääb 9 minutit ja Eesti on taga 17:23.

20:48
20:40

Nižni võitis esimese veerandaja.

20:32

Ragnar Klavan täna Liverpooli algkoosseisus!

20:20

Nižni Novgorod alustas kell 20.15 EuroCupil Jeruusalemmas mängu sealse Hapoeli vastu. Meeskonna algviisik:

20:11

3:9 kaotusseisus võetud mõtlemisaja järel Eesti mäng paranes. Kaitses hakati Türgi rünnakuid pidama saama ja ka väravavaht Rasmus Ots toetas paari tõrjega. Türgi võttis küll ka ise mõtlemisaja, ent 24. minutil vähendas Kaspar Lees Eesti kaotusseisu 7:10 peale.

Head uudised jätkusid. Mängu alguses üliladusalt toiminud Türgi rünnak oli konarlikum ja kramplikum ning Ots sai üha enamatele visetele jäseme või teise ette sirutatud. Kui Eesti teenis seitsme meetri karistusviske, usaldas Rein Suvi selle sooritamise mängu alguses eksinud Jürgen Roobale, kes ei petnud lootusi. Vaheajale mindi Türgi 11:9 eduseisul, mis on võrreldes vahepeal tablool olnud 9:3-ga hoopis teine tubakas.

19:56

Põlvas on seis kehv. Türgi käsipallikoondis pääses kiiresti 3:0 juhtima ja kuigi kaheksandal minutil teenisid külalised kaheksasekundilise vahega kaks eemaldamist, võitis Eesti tolle ülekaalu ainult 1:0. Kaotusseis vähendati 3:5 peale, ent järgnenud on Türgi 4:0 spurt ja 16. minutil võttis Eesti meeskond 3:9 kaotusseisus mõtlemisaja.

Eesti suur probleem on praegu väravavahitöö. Eston Varusk võeti viie sisselastud palli järel pingile ja platsile läkitati Rasmus Ots, ent ka temal pole õnnestunud pea ainsatki türklaste tõsisemat viset peatada. Olukord on halb.

KÄSIPALL
Eesti käsipallikoondis teeb enne EM-valikmängu Türgiga sooja. (Aldo Luud)
Kõige pisemad fännid on tähtsaks käsipalliõhtuks igatahes valmis. (Aldo Luud)
Loodetavasti ei saa sama öelda Türgi väravavahi Yunus Özmusuli kohta. Tema võrku võiks täna lennata palle kümneid ja kümneid! (Aldo Luud)
19:12

Eesti käsipallikoondis alustab 19.30 kõrgete panustega EM-valikmängu Türgi vastu. Kui Eesti võidab, tagatakse eelvalikturniiri alagrupi esikoht ja pääs põhivalikturniirile ehk Euroopa 36 parema sekka, mis omakorda garanteerib 2018-2019 korraliku tasemega rahvusvahelise konkurentsi.

Pühapäeval võõrustas Eesti Kosovot ja sai keerulise 27:23 võidu. Turvaline eduseis mängiti 51.-59. minutini kestnud põua tõttu minimaalseks, aga õnneks mitte maha. Ent Türgi on kõvem tubakas ja nende alistamiseks peab esitus olema kindlasti parem.

"Türgi meeskonna tuumik kuulub Meistrite liigas mängiva Istanbuli Besiktase ridadesse. Nende liidriks on 35aastane tagamängija Ramazan Döne, kelle ohjeldamine on põhiülesanne, sest temast sõltub palju," sõnas peatreener Rein Suvi enne EM-valikturniiri algust.

Döne ohjeldamine ongi kahtlemata põhiülesanne. Teine siht peab olema mängutempo võimalikult kiireks ajamine, sest positsioonirünnakuga on pikakasvulist Türgit murda keeruline. Eesti meeskonda ei saa aidata mängus Kosovoga säärelihast vigastanud Mait Patrail.