Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula.Foto: LAURA OKS
11. jaanuar 2017, 21:10

Pärnu kossumehed võitsid Balti liigas võimsa teise poolaja toel, Tarvas kaotas suurelt

Balti korvpalliliigas peeti Eesti klubide osalusel täna kaks mängu, kus tulid võit ja kaotus.

Liepajal kukkusid Pärnus sealse Sadama vastu avaveerandil sisse kõik visked, mis võimalik, ja külalised asusid juhtima 29:17. Poolajavileks vähenes vahe seitsmele silmale ning 30:15 võidetud kolmanda veerandiga haarasid pärnakad otsustava initsiatiivi. Lõpuvile kõlades olid võidunumbrid suisa 93:75, seega võideti kolm viimast perioodi kokku 30 punktiga. Mängu statistikat Balti liiga koduleht praegu paraku ei paku.

Rakveres võttis sealne Tarvas vastu Pasvalyse Pieno Žvaigždesi ning eile TTÜd tümitanud leedulased said teise suure võidu järjest - 112:77. Tarvale tõi Justin Baker 28 punkti, Siim-Markus Post ja Timo Eichfuss lisasid 12 silma. Külalistest kerkis selgelt esile eelmisel hooajal Tartu Rockis mänginud Evaldas Žabas (26).

Pärnu sai A-grupis 11. mängus kolmanda võidu, Tarvas B-grupis 10. mängus kaheksanda kaotuse. Mõlemad hoiavad eelviimast, kuuendat kohta.