Luka Doncic palliga. Foto: Twitter
14. jaanuar 2017, 10:00

VIDEO | KÄSITLEMATU! Madridi Reali 17aastasel imelapsel jäi Euroliigas kolmikduublist imevähe puudu

Eile õhtul peetud Euroliiga 17. vooru lõpetavas kohtumises alistas Madridi Real koduväljakul 80:75 Maccabi ning seda taaskord suuresti tänu Luka Doncici imelisele partiile.

Mäng kulges kõik 40 minutit väga võitluslikult, kui võõrustajad suutsid tugeva lõpuga mängu siiski kaotusseisust võidusadamasse tüürida. Pärast seda kui külalised ligi viis minutit enne lõppu 71:68 ette said, lasi Real järelejäänud ajaga endale visata vaid neli silma.

Võidu üks suurimaid võtmeid oli 17aastane sloveen, kes näitas mõlemal pool väljakut tõelist maailmaklassi korvpalli. Põhikoosseisus alustanud Doncic teenis mänguaega ligi 26 minutit, viskas selle ajaga 10 punkti, hankis 11 lauapalli ning andis kaheksa resultatiivset söötu. Lisaks tegi 201 sentimeetrine mängujuht ühe vaheltlõike ning ei patustanud mitte ühegi pallikaotusega.

Realile oli see viie kaotuse kõrvale 12. võiduks, millega hoitakse teist kohta. Maccabi on 17 vooruga teeninud kuus võitu, millega hoitakse 16 meeskonna konkurentsis 14. positsiooni.

Ülejäänud eilsed kohtumised oli ühepoolsemad, kui CSKA näitas pea 40 punktilist 101:64 paremust Armani üle. Galatasaray alistas kodus 87:79 Žalgirise ning Panathinaikos 92:81 Anadolu.