Inglismaa tugevuselt viiendas liigas mängiv Lincoln City jõudis karikasarjas 32 parema sekka..Foto: Craig Brough
18. jaanuar 2017, 00:17

Inglismaa karikasarjas sündis kaks suurt üllatust!

Inglismaa jalgpalli karikavõistluste kolmanda ringi korduskohtumistes sündis kaks suurt üllatust, mille tulemusel jõudsid neljandasse ringi ehk 32 parema sekka kaks tugevuselt viienda liiga klubi.

Sutton United alistas võõrsil endast kaks liigataset kõrgemal palliva AFC Wimbledoni 3:1. Avamängus kodus Wimbledoniga 0:0 viigi teinud Sutton jäi juba 10. minutil kaotusseisu, ent saavutas viis minutit hiljem arvulise ülekaalu, kui eemaldati võõrustajate kaitsja Paul Robinson.

Eelise kasutas Sutton ära kohtumise lõpusirgel - 75. minutil Roarie Deacon viigistas ning üleajal lõid Maxime Biamou ja Dan Fitchett väravad, mis andsid Suttonile 3:1 võidu.

Tugevuselt viiendas liigas mängiv Sutton United alistas 3:1 kaks liigatase ülevalpool palliva AFC Wimbledoni. Foto: Peter Cziborra
Tugevuselt viiendas liigas mängiv Sutton United alistas 3:1 kaks liigatase ülevalpool palliva AFC Wimbledoni. Foto: Paul Childs

Muuseas, Suttoni jaoks polnud see sugugi esimene kord karikasarjas suur šokk korraldada - 1989 alistasid nad viienda liiga klubina kolmandas ringis kõrgliigas mänginud Coventry City. Läks 24 aastat enne, kui meistrisarjaklubi karikasarjas viienda liiga tiimile kaotas (Norwich City 2013. aastal 0:1 Luton Townile). Seekordse sürpriisi eest on preemiaks neljanda ringi matš Leeds Unitediga.

Esialgu keskendutakse aga tähistamisele - pärast võitu teatas klubi oma ametlikul Twitteri-kontol baari, kus pidustused jätkuvad. Fännidel polnud vaja kaugele tulla - nii Sutton kui ka Wimbledon paiknevad lõuna-Londonis, mis muutis teekonna lühikeseks, aga võidu veel magusamaks!

Teise üllatuse eest hoolitses Lincoln City, kes alistas tänu Nathan Arnoldi 90+1. minuti väravale 1:0 esiliigasse kuuluva Ipswich Towni, kellega avamängus võõrsil 2:2 viigistati. Neljandas ringis ootab Lincolni samuti esiliigaklubi - võõrustatakse Brighton and Hove Albion meeskonda.

Lincoln City ründaja Nathan Arnoldi 90+1. minuti värav Inglismaa karikasarja kolmanda ringi kordusmängus tõi meeskonnale 1:0 võidu esiliigasse kuuluva Ipswich Towni üle. Foto: Craig Brough

Tugevuselt viienda liiga klubi jõudis Inglismaa karikasarjas viimati 32 parema sekka 2014. aastal, kui Kidderminster Harriers alistas kolmandas ringis võõrsil endast kaks taset kõrgemalt pallinud Peterborough Unitedi 3:2. 1/16-finaalis kohtus Kidderminster võõrsil Sunderlandiga ja kaotas 0:1.

Enne neljanda ringi matše Sutton - Leeds ja Lincoln - Brighton olgu öeldud, et pärast teist maailmasõda on viienda või madalama liiga klubid Inglismaa karikasarjas 16 sekka jõudnud vaid seitse korda (kaugemale mitte kordagi).

1948 sai sellega hakkama Colchester United, 1949 Yeovil Town, 1978 Blyth Spartans, 1985 Telford United, 1994 Kidderminster Harriers, 2011 Crawley Town ja 2013 Luton Town. Lincoln City'l ja Sutton Unitedil on võimalus seda rivi järgmise nädala lõpus täiendada.

Lisaks kahele suurele sündis teisipäevastes kolmanda ringi kordusmatšides ka üks väiksem üllatus, kui neljanda liiga klubi Blackpool alistas võõrsil lisaaja järel 2:1 esiliigatiimi Barnsley. Teised tulemused: Burnley (I) - Sunderland (I) 2:0, Fleetwood Town (III) - Bristol City (II) 0:1, Crystal Palace (I) - Bolton Wanderers (III) 2:1.

Ülejäänud kolm kordusmängu toimuvad kolmapäeval, kui vastamisi on Newcastle United (II) - Birmingham City (II), Plymouth Argyle (IV) - Liverpool (I) ja Southampton (I) - Norwich City (II).