Talisport

Lisatud värsked fotod tuuliselt Tehvandilt!

GALERII | SUPER! Kahevõistleja Kristjan Ilves kodusel võistlusel teist päeva järjest poodiumil  

Mart Treial, Tehvandi, 22. jaanuar 2017, 13:55
Kahevõistluse kontinentaalkarikasarja etapp Otepääl. Pühapäevane võistlus. Aldo Luud
Eile Otepää kontinentaalkarikasarja etapi võitnud kahevõistleja Kristjan Ilves (20) ei suutnud täna keerulistes tuuleoludes eilset õhulendu korrata, kuid jõudis siiski taas poodiumile. 

Kolmanda-neljandana suusarajale pääsenud Ilves asus kaaslastega liidrit Hisaki Nagaminet püüdma, kelle edu oli veidi üle 40 sekundi. Juba poolel distantsil oligi jaapanlane kinni püütud.

Viimaseks ringiks jäi konkurentsi neli meest, sealhulgas ka Ilves. Pärast seda kui norralane lõpu eel maha jäeti, võttis võidu viiendana startinud austerlane Martin Fritz. Teiseks sõitis end Druml ja kolmandana ületas finišijoone eestlane.

Teistest meie meestest sai Karl-August Tiirmaa 18. koha, Han Hendrik Piho oli 25. ja Kail Piho lõpetas 34. positsioonil. 

Enne suusasõitu

Samal teemal

Tugeva tuuleohu tõttu jäeti tänane proovivoor ära, vaid alustati võistlushüpetega planeeritud kella 10 asemel kell 9. Ilves lendas hommikul Tehvandil 93,5 meetrit ning teenis koos stiiliga 119,5 punkti. Päeva pikima õhulennu, 99,5 meetrit tegi jaapanlane Hisaki Nagamine, kes pääseb 10 km pikkusele suusadistantsile 46 sekundit enne Ilvest.

Teisena, 42 sekundit pärast Nagaminet saab lähte norralane Harald Johnas Riiber ning täpselt koos meie mehega asub liidreid jälitama austerlane Tomaz Druml.

Kui vaadata eilseid tulemusi, siis Nagamine peaks ees üpris kiirelt ära kustuma, sest näitas suusarajal päeva 46. aega, mis oli Ilvesest 1.10 aeglasem. Riiber oli eile eestlasest 19 sekundit ja Druml 36 sekundit kiirem. Ent siin tasub arvestada seda, et esimesena startinud Ilves alustas eile teadlikult rahulikumalt.

Tänase hüppevooru 15 parimat. 

Tagant tulijatest kujutab endast vahest suurimat ohtu norralane 18. alustav norralane Lars Buraas, kelle suusakiirus oli eile paremuselt kolmas (Ilvesest 57 sekundit kiirem). Täna stardib ta 58 sekundit hiljem kui meie esinumber. 

Taas hüppas end esikümnesse ka Karl-August Tiirmaa, kes teenis 89 meetrise soorituse eest 110,5 punkti ja pääseb rajale 8.-9. mehena koos jaapanlase Go Soneharaga. Esimene mees on tolleks hetkeks sõitnud minut ja 22 sekundit.

Karl-August Tiirmaa on end kaks päeva järjest esikümnesse hüpanud.  Aldo Luud

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee