Hull City - Manchester UnitedFoto: Reuters / Scanpix
26. jaanuar 2017, 23:38

Suvel Manchester Unitedi etteotsa asunud Jose Mourinho on uue klubiga jõudnud sammu kaugusele esimesest trofeest, sest neljapäeva hilisõhtul lunastati pääs Inglismaa liigakarika finaali. Kordusmängus vannuti Hull City'le küll 1:2 alla, kuid avamängu 2:0 võit tagas neile koondskooriga 3:2 edu.

Tõsi, avapoolaja põhjal ähvardas jätkuda nukker statistika, mille kohaselt oli Man United eelmisest viiest võõrsil peetud liigakarika mängust kaotanud suisa neli. Lisaks 0:1 kaotusseisule (Tom Huddlestone realiseeris 35. minutil penalti) oli kahvatu ka Unitedi mängupilt.

Sõnade kinnituseks olgu avapoolaja arvud: pealelöögid Hulli kasuks 8-2 (neist raamide vahele 4-1) ja pallivaldamine 57-43.

Vaheajal tegi Mourinho oma meestele ilmselt uut ja vana, sest nende isu oli teisel kolmveerandtunnil hoopis suurem. Surve kandis vilja 66. minutil, mil Paul Pogba suskas talle ette veeretatud palli varbaga kolme kaitsja vahelt võrku. See paistis olevat kohtumise murdepunkt, sest pärast viigiväravat toimus mäng enamjaolt Hulli väljakupoolel.

Ometi suutis kodumeeskond veel pinge taastada, kui Omar Baye Niasse realiseeris 85. minutil kontrarünnaku. Muide, sama mees tabas pisut varem ka Unitedi värava latti. Ent enamaks Hullil jaksu polnud.

United kohtub 26. veebruaril toimuvas liigakarika finaalis Southamptoniga. Viimati pääses ManU sinna aastal 2010, mil viidi ka 2:1 võiduga Aston Villa üle trofee koju.

Hull City - Manchester United statistika.

Üleüldse on see ajaloos üheksas kord, kui United liigakarika finaalis väljakule sammub.