Siim-Sander Vene kogus 6 punkti ja 2 korvisöötu.Foto: nn-basket.ru
1. veebruar 2017, 21:04

Täiendatud kell 22.40

Põhimängujuhi kaotanud Nižni Novgorod murdus Peterburis

Siim-Sander Vene koduklubi Nižni Novgorod kaotas EuroCupi korvpalliturniiril Peterburis sealsele Zenitile 66:90 ja minetas võimaluse pääseda play-off'i.

Nižni alustas hästi, avaveerand lõppes 25:25, kuid kohe teise perioodi alguses vigastas jalga ja lahkus longates väljakult Nižni põhimängujuht Ivan Strebkov. Ehkki poolaeg lõppes veel 47:49, oli külaliste pidu sellega lõppenud, sest mustanahalised Kenny Boynton ega DeAndre Kane ei suutnud rünnakuid enam endise tarkusega üles võtta. Kolmandal veerandil suudeti visata kõigest 4 (!) punkti, teine poolaeg kaotati 19:41.

Taas algkoosseisu kuulunud Vene mängis 26 minutit ning kogus 6 punkti ja 2 korvisöötu. Resultatiivseim oli üle 35 minuti mänginud Kane (16 p, 12 lp, 8 rs). Zenitil kogus viis meest kahekohalise arvu punkte, suurima korvikütina Jevgeni Valijev 17. Võõrustajad andsid tervelt 32 korvisöötu, niite tõmbas tavapäraselt Serbia koondislane Stefan Markovic (13 rs).

Nižni jätkab nüüd 1 võidu ja 4 kaotusega ning peab G-vahegrupis leppima viimase kohaga. Nädala pärast võetakse kodus peetavas viimase vooru mängus vastu Jeruusalemma Hapoel. Juudimaa klubi kindlustas täna edasipääsu, alistades kodusaalis Vilniuse Lietuvos rytase 84:77. Hapoelil on nüüd 4, Zenitil 3 ja Rytasel 2 võitu. Teine edasipääseja selgub Vilniuses, Rytas vajab Zeniti vastu vähemalt 9-punktilist võitu.

Teises tänases varasemas mängus alistas BC Himki võõrsil Panevežyse Lietkabelise 89:77 ja kindlustas F-grupis Müncheni Bayerni kõrval edasipääsu.

E-grupis on play-off-pääsme kindlustanud Krasnodari Lokomotiv-Kuban ning H-grupis Valencia ja Malaga Unicaja.