Kergejõustik

60. sünnipäeva tähistav endine vasaraheitekorüfee meenutab juubeli puhul oma põnevamaid tegemisi

Vasaraheite eksmaailmarekordimees Jüri Tamm 60 – kadestamisväärselt vinge elu! (3)

Deivil Tserp, 3. veebruar 2017 04:00
VIIES: Oma kolmandal olümpial ehk 1992. aasta Barcelona mängudel tuli Jüri Tamm viiendaks. Pildil õnnitleb ta võitjat Andrei Abduvalijevit.Foto: Lembit Peegel

Vasaraheites maailmarekordi püstitanud, kaks olümpiapronksi ja MM-hõbeda võitnud Jüri Tamm on jõudnud hämmastavalt palju korda saata. Ta on ehitanud maja ja elektriauto, kirjutanud raamatu, töötanud riigikogus, olnud ettevõtja, energiakonverentsi ja elektriautode ralli korraldaja. Seda loetelu saaks pikalt jätkata.

"Abikaasa vahel küsib: millal sa maha rahuned? Ei teagi, millal! Olen tagasi Eestis. Ma ei tulnud olümpiakomitee asepresidendi ametisse selleks, et CVsse üht aunimetust juurde panna. Eesmärk on kõike veel paremaks teha. Mul on hea meel, et need asjad, millest kaua rääkisin, on lõpuks realiseerunud.

Nüüd on olemas ka Eesti spordi arengukava, mille nimel sai lahinguid peetud ja mille pärast mind tüütuks nahaaliks ristiti," ütleb ülehomme 60. sünnipäeva tähistav Jüri muheledes. Järgnevalt teeme rännaku kohtadesse, millel on tema senisel teel eriline staatus.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.02.2018
Suri legendaarne Sergei Litvinov, kes seisis kahel olümpiapoodiumil koos Jüri Tammega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee