NFL ameerika jalgpalli liiga

VÄGEV! 51. Super Bowl pakkus ajaloo intrigeerivaima lõpplahenduse

Õhtuleht.ee, 6. veebruar 2017 09:26
Läbi aegade vägevaim Ameerika jalgpallur - Tom Brady.Foto: ADREES LATIF
Ameerika jalgpalli tippsündmus Super Bowl pakkus oma 51. lavaletulekul tõelise põnevusetenduse, kui The New England Patriotsil õnnestus lisaajal 34:28 alistada Atlanta Falcons.

Patriots oli veel kolmanda veerandaja keskel 25 punktilises kaotusseisus, kuid seejärel suudeti Tom Brady vedamisel viimasel minutil jõuda 28:28 viigini. See tähendas Super Bowli läbi aegade esimest lisaaega.

Varasemalt on suurim kaotusseis, millest suures finaalis on suudetud välja tulla, olnud vaid 10 punkti. Üleajal taganttulijad enam tagasi ei vaadanud ning nii kindlustati meeskonna läbi aegade viies NFLi tiitel.

Mängu kangelane Brady valiti ka parimaks ning tõustes nii viie meistrisõrmusega (kõik sama meeskonnaga) läbi aegade vägevaimaks.

51. Super Bowl numbrites:

Lisaks mängulisele poolele lummas maailma ka Lady Gaga poolajašou, mis paljudele hinge läks:

22.00.2018
Tom Brady jahib ajaloolist Super Bowli võitu kandis, kus ta vanaisaga lehmi lüpsis
08.01.2017
STATISTIKA JA GRAAFIK | Super Bowlil mängiti reaalselt palli vaid napp 16 minutit, reklaami näidati üle tunni