Ott Tänak ja Martin Järveoja tegid Rootsi rallil vinge etteaste. (JONATHAN NACKSTRAND)

Rootsi ralli üheksandal kiiruskatsel läbis Ott Tänak 31,6 kilomeetrit keskmise kiirusega 137,8 km/h, mis on tänapäevase WRC-sarja rekord. Knoni kiiruskatse teistkordne läbimine jäeti ära ning sarja juhid lubavad edaspidi sarnaseid rekordeid vältida.

Üldise suuna kohaselt ei tohiks keskmine kiirus tõusta kõrgemale kui 130 km/h. "Uued autod on varasemast kiiremad, kuid seal sõideti isegi eelmise aasta mudelitega kiiremini kui 130 km/h," ütles FIA rallidirektor Jarmo Mahonen.

"Sellised kiiruskatsed õpetavad meile, et peame võtma rangema joone, kui korraldajad tahavad mõne uue rajaga välja tulla. Peame neid põhjalikult kontrollima."

Ott Tänak. (JONATHAN NACKSTRAND)

Mahonen ei välista, et kiiruskatsete kiiruse piiramiseks võetakse hooaja käigus vastu mõni uus reegel. Esimene samm oli Knoni katse teise läbimise ärajätmine. "Tahtsime sellega saata selge sõnumi kõigi rallikorraldajate suunas. Nad peavad oma raja põhjalikult läbi mõtlema."

Mahoneni sõnul ei soovita, et radu muudetaks aeglasemaks mõningate põhupallide ja šikaanide lisamisega, vaid pigem võiks rohkem kasutada kitsamaid teid, kus kiirused nõnda suureks ei muutugi.

Jaga artiklit

1 kommentaar

T
tolerast  /   22:14, 16. veebr 2017
Uueks reegliks tuleb teha veelgi agressiivsem aerodünaamika, mis hoiab rohkem tee küljes kinni, mootor ei jaksa sellega nii suurt kiirust arendada ja näeb veelgi ägedam välja.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis