Frank Elegar.Foto: vtb-league.com
23. veebruar 2017, 10:27

Ekskalevlased on kõvad mehed: Elegar säras kahe lisaajaga trilleris, Freimanis samuti mängus (1)

Alles pühapäeval tuletas Frank Elegar end Eesti korvpallipublikule kõige paremast küljest meelde, eile jätkas ta samas võtmes juba FIBA Europe Cupil, kus tegi taas kaksikduubli.

Elegari koduklubi Krasnojarski Jenissei oli kodus peetud avamängus alistanud Türgi meeskonna Büyükcekmece Demir Insaati 91:81. Kordusmängus (edasipääseja selgus kahe kohtumise summas) jäi Jenissei Türgis poolajaks 12 punktiga taha, kuid suutis normaalaja lõpuks jõuda seisuni 75:85. Esimene lisaaeg võitjat ei selgitanud, ehkki sekund enne selle lõppu oli võõrustajatel kasutada seisul 95:85 kaks vabaviset, kuid kumbki ei tabanud! Lõpuks kaotas Jenissei 96:104, aga see tähendas kokkuvõttes +2 ja veerandfinaalipiletit.

Elegar kogus 23 punkti (visked mängust 10/7, vv 12/9), 11 lauapalli ja 2 kulpi. Tema korv tõi normaalaja lõpu eel viigi ning mõni sekund hiljem pandud kulp kindlustas seejärel lisaaja.

Samas sarjas jätkab ka teine endine BC Kalev/Cramo mängija - Rolands Freimanis ja Ušaki Sportif alistasid Oradea 108:82 (esimene mäng 72:82). Türgi klubi lätlasest äär panustas 10 punkti ja 2 kulpi.

Jenissei järgmine vastane on Oostende Telenet Belgiast, Ušakil Nanterre Prantsusmaalt.