Korvpall

Kalevil nokk kinni, saba lahti: Dorbek tagasi, kuid nüüd on Ljutõtš küsimärgi all 

Ville Arike, 13. märts 2017, 15:33
Vitali Ljutõtši küünarnukk läks paiste ja tema osalemine homses mängus Avtodori vastu on küsimärgi all.Foto: Martin Ahven
BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonnal seisab ees tihe nädala algus: homme võõrustatakse Ühisliigas Saraatovi Avtodori, neljapäeval Balti liigas Prienai Vytautast.

Meeskonnal on viimase kuu jooksul olnud kõvasti probleeme, sest teatavasti lahkusid Demonte Harper ja Rain Veideman ning asemele tuli vaid Branko Mirkovic. Lisaks on vigastusega pikalt väljas Gregor Arbet, mõnda aega eemal olnud Martin Dorbek on viimastel päevadel harjutanud, see-eest langes rivist Vitali Ljutõtš.

Balti liiga veerandfinaali avamängus Riia Baronsi vastu 47 punkti ladunud valgevenelane sai Lätimaal peetud korduskohtumises (õnneks) vasaku käe küünarnuki pihta säärase obaduse, et ihuliige läks paiste.

"Vitali ei osalenud nädalavahetuse treeningutel ja läks täna arsti juurde pilti tegema. Ta ise arvab, et mängib homme. Aga vaatame esmalt, mida arst ütleb," rääkis Kalevi peatreener Alar Varrak.

Et Ühisliiga play-off-rong on läinud ja Balti liigas esikoha püüdmise võimalus alles, tuleb tahes-tahtmata küsida, kas meeskond võib Ljutõtšit homme neljapäevase kohtumise huvides säästa? "Saan küsimusest aru, aga mõlemad mängud on tähtsad," vastas Varrak. "Mängijaid huvitab tabeliseisust olenemata iga VTB liiga kohtumine, nad tahavad seda liigat mängida. Aga Balti liigat samamoodi, seal on otsustav faas käes."

Avtodor (5 võitu - 12 kaotust)  asub Ühisliiga tabelis täpselt Kalevi (4-14) ees. Taas kord on tegemist võimsa rünnakupotentsiaaliga meeskonnaga, kes eelmisel kuul viskas ühe liidri Himki vastu 109 punkti.

"Oleks meil kõik mehed alles ja terved, oleksin optimistlikum. Praegu on nuppe vähevõitu ja kui keegi ebaõnnestub, siis asendust pole," nentis Varrak.

Homme visatakse pall suurhallis õhku kell 18.30. Neljapäevane Balti liiga poolfinaalkohtumine Prienaiga peetakse aga Audenteses.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee