2
fotot
Tess Ledeux on 15aastaselt maailmameister. (Reuters/Scanpix)

Hispaanias Sierra Nevadas peeti täna freestyle-suusatamise maailmameistrivõistlustel pargisõidu, Kelly Sildaru trumpala, finaalsõite. Naistest krooniti tšempioniks 15aastane Tess Ledeux.

Veebruaris isegi 15. sünnipäeva tähistanud Sildaru Andaluusias kohal ei ole – FISi reeglite järgi võisid sellel aastal MK-sarjas ja MMil kaasa lüüa sportlased, kes sündinud aastal 2001 või varem ja eestlanna seda kriteeriumi ei täitnud.

89 päeva ehk veidi vähem kui kolm kuud enne Sildaru sündinud Ledeux paiknes aga "õigel" pool vanusepiiri ja sai MK-hooaja kaasa teha. Talve krooniks kujunes mõistagi täna võidetud MM-tiitel. Prantslanna sai kolmest laskumisest parimal skooriks 85,6 punkti, millega ta edestas 1,8 silmaga Emma Dahlströmi. Kolmas oli Isabel Atkin 83,2 punktiga.

Kelly Sildaru saab oma FISi tiitlivõistluste meki esimest korda kätte järgmisel nädalal, kui võistleb Šveitsis toimuval juunioride MMil rennisõidus. MK-sarjas lööb eestlanna esmakordselt kaasa suve lõpus Uus-Meremaal toimuval võistlusel.

Jaga artiklit

9 kommentaari

H
Horros  /   05:09, 20. märts 2017
Sm. Voog on teil ikka tervisega kõik korras?
.
Juhtumisi, kui on korras, siis paluks kiikingust, naistekandmisest ja ehk isegi kabest aastaringi igapäevaseid uudiseid, umbes vius või kuus päevas.
Juhul, kui üksi ei jõua, siis too põdrakärbse sarnane Merili Luuk aitab.
.
Loodetavalt saate ka palgalisa.
.
Kuid kui ei õnnestu, siis lõpetage ühe tola kajastamine ka.
Sulaselge tüütus ju.
A
Aga  /   23:02, 19. märts 2017
Mis mul sellest?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis