Sport: Värsked spordiuudised Eestist ja välismaalt
14. juuli 1999, 00:00

Eesti hõbedane olümpiapäev

Euroopa noorte olümpiapäevadel Esbjergis võitis Vladimir Labzin eile 200 m rinnuliujumises hõbemedali. Oma onu (mitte isa, nagu meie ajakirjanduses korduvalt eksitud), omaaegse Eesti parima seliliujuja Oleg Labzini käe all Tallinna Lootoses harjutav 16aastane noormees kattis äsjases finaalis võistlusmaa isikliku tippmargiga 2.23,63.

Nii on Eesti saanud tänavustel olümpiapäevadel juba kaks medalit ja kasvatanud oma saagi seniste viite olümpiapäevade kokkuvõttes seitsmele medalile. Sellest seitsmest on viis toonud noored judokad. Eilsel kuni 81 kg kaaluvate judokate turniiril lõpetas Renee Õismaa aga 5. kohaga. Tütarlaste 200 m jooksus tagas Katrin Käärt endale pääsu tänasesse finaali. Poiste 3000 m jooksus tuli Sergei T?erepannikov 8.48,09ga kuuendaks. Neidude samal alal lõpetas Jekaterina Patjuk 11. kohaga. Neidude 100 m vabaujumises jõudis Maria Albert B-finaali, kus oli isikliku tippmargiga 1.01,25 kuues, üldjärjestuses seega 14. Jalgrattasõidus sai Risto Usin kriteeriumis 31. koha.