Korvpall

ÕHTULEHE GALERII JA VIDEO | Reinar Hallik pärast omanimelise korvpallikooli esimest trenni: väga kihvt tunne on! 

Jarmo Jagomägi, Iisaku | Video: Martin Ahven, 21. märts 2017 15:08
Reinar Halliku korvpallikooli avamine Iisakul.Foto: Martin Ahven
Täna keskpäeval allkirjastasid EKLi tähtsad ninad, Iisaku ja Mäetaguse vallavanemad ning korvpallur Reinar Hallik lepingu, millega pandi alus viimase omanimelisele korvpallikoolile. 

"Väga kihvt tunne on," rääkis paljude eestlaste lemmikuks saanud kossumees pärast esimest treeningut. "See emotsioon, mis lapsed täna pakkusid... Oli suur rõõm siin olla ja vaadata neid naeratavaid nägusid - olen väga õnnelik."

Halliku sõnutsi ongi tema suurimaks eesmärgiks pakkuda lastele head emotsiooni. Kui täna peeti üks sümboolne näidistreening, siis õige töö läheb käima pärast selle hooaja lõppu. 

Samal teemal

"Septembrist alustame. Suvel üritame paar laagrit teha ja sügisest hakkame 3-4 korda nädalas trenni tegema," tutvustas tulevikuplaane selle hooaja lõpus ketsid varna riputav pallur. 

"Ära me kedagi ei aja," kinnitas Hallik, et trenni on oodatud kõik huvilised, kuid suurusjärku on veel raske öelda. "Töötame nendega, kes tulevad ja kui tuleb rohkem, siis peame mõne treeneri juurde otsima. Mida rohkem, seda uhkem."

Suure ettevõtmise kasu on raske ette hinnata, kuid väärt algus kogu Eesti korvpallielu arendamiseks on igatahes tehtud. "Võib-olla annab see Ida-Virumaale uue hingamise, kui korvpallikool tekitab heas mõttes mõnusat konkurentsi," kirjeldas keskmängija häid külgi. 

"Konkurents on edasiviiv, aga samas on Eesti nii väike ja kõik peaksid omavahel tegema koostööd. Põhieesmärk on ikkagi lastele emotsiooni pakkuda ja nad liikuma panna."

Mida aga tähendas tänane päev Hallikule endale? "Ma ei teagi... Tore päev oli - saime paar allkirja panna paberile," sõnas kolmestekahur muhedalt. 

"Mulle pole see hetkel kohalegi jõudnud. Tegemist on väga palju olnud, aga tuju on küll hea, järelikult on kõik hästi."