Lewis Hamilton boksis. (BRANDON MALONE)

Hooaja esimese vormel 1 MM-etapi võitis Ferrari piloot Sebastian Vettel, edestades esikohalt startinud Lewis Hamiltoni. 

Sakslasel õnnestus triumfeerida suuresti tänu heale taktikale boksipeatuste valikul. Võib-olla oleks isegi täpsem öelda, et Mercedes pani strateegiaga puusse, kui Hamilton kutsuti oma peatusele liiga vara. 

Britt kutsuti sisse 18. ringil, kui näiteks Vettel tegi oma peatuse alles 6 ringi hiljem ning tõusis kindlalt liidriks. 

Võistluse ajal sai aga Mercedese meeskond aru, et asjad on veidi hapud. "See on äärmiselt kriitiline, et saaksid Verstappenist (Max) mööda," kõlas võistkonna raadiosides Hamiltoni kõrvu pärast seda, kui ta oli oma boksipeatuse järel hollandlase taha jäänud. "Vetteli püüdmiseks pead temast mööda saama." 

Tänasel rajal polnud aga just liialt palju häid möödumiskohti ning seda teadis ka keerulise ülesande saanud piloot ise. "Ma ei tea, kuidas te seda ette kujutate, et ma temast mööda peaks pääsema?" vastas Hamilton üllatunult. 

See, et kolmekordne maailmameister nõnda kauaks Verstappeni seljataha jäi, täna suuresti Vettelile võidu kätte mängiski. 

Jaga artiklit

5 kommentaari

M
Martin  /   16:58, 26. märts 2017
Uus lameduse tipp lugejate meelitamiseks? :D..."sai jahmatava ülesande!"...vau...ennekuulmatu, et enda ees olevast konkurendist tuleb mööduda! Rõlgelt ainulaadne! ;)
  /   15:16, 26. märts 2017
Neegril on asjad hapud, Bottas on tast kiirem ja tiimipealikuna mõtleksin kindlasti kiiremale piloodile panustamisele. Muidugi MB tiimipealik ei pruugi sellest aru saada.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis