Kelly Sildaru. (Alar Truu)

Šveitsis, Crans-Montanas freestyle-suusatamise rennisõidu juunioride maailmameistriks tulnud Kelly Sildaru sõnul ei olnud esikoha toonud võistlussõit tema tänane parim.

"Alati saab paremini. Võistlus-run (laskumine – toim) polnud mu tänase päeva kõige parem, vaid pigem sinna keskele. Aga siiski parem nii mõnestki treening-run’ist," rääkis Sildaru.

Kas võistlussõidu järel uskusid, et võit on sinu? "Arvamus puudus. Kõik teised tüdrukud on tugevad ja ei olnud esikohas kindel. Aga kui selgus, et võitsin, siis rõõm oli suur, nagu ikka."

Ons vahet kah, kas võidad X-mängud või juunioride MMi või hoopis mõne tavalisema võistluse? "Minul on võidujärgne tunne emotsiooni mõttes ikka üpris sama. Sest võistlused on samuti mingil määral ühesugused – lähen ju starti endast parimat andma."

Võistluspäev Šveitsis venis keerulise ilma – pilved ja udu – tõttu pikale ning kolme võistlussõidu asemel piirduti ühega, millele eelnes veel rohkesti ootamist. "Jah, päev oli pikk, aga ootamine samuti päris tore. Sai teiste tüdrukutega juttu rääkida. Igasugustest asjadest. Ka neist, mis pole spordiga seotud."

Võistlusolud Sildarut ei kohutanud ega hirmu ei tekitanud. "Stardis ikka renni lõppu nägin, kuigi tõsi, väga tihti säärast ilma ei kohta. Aga hirmu polnud. Soojema ilmaga on lumi pehmem ja nii ka siin."

Esimene tõsine – vähemalt ametliku tiitli järgi otsustades – rennisõidu võistlus on seni peamiselt pargisõidus tiitleid noppinud Sildarul nüüd selja taga ning muljed head. "Meeldib! Võib öelda, et mõlemad ühepalju. Rennisõit on hea vaheldus, nii pole vaja kogu aeg päris samasuguseid asju teha," sõnas Sildaru.

Kahe nädala pärast on Sildarul võimalik võita teine juunioride MM-tiitel, kui Itaalias, Chiesa in Valmalenco on kavas pargisõidu MM.

Jaga artiklit

33 kommentaari

N
Nüüd siis  /   15:39, 27. märts 2017
ülejäänud Eesti sportlased võivad minna ahju taha kabet mängima, Tuleb odavam. Kogu spordile piisab meil Sildaru saavutustest, riik ja olümpiakomitee nagunii talle toetusi ei maksa.
T
Tiit  /   10:34, 27. märts 2017
Kas siin on mingi ajupuudega moderaator? Soovisin Kellyle joudu ja minu kommentaar läks modereerimisele.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis