Rain Veideman tabas kõigele lisaks ka otsustava ulmeviske!Foto: Facebook / Udine Gsa
Ville Arike 26. märts 2017 21:10
Rain Veideman on iga nädalaga jätmas üha kõvemat jälge Itaalia korvpallimaastikule - äsja vedas ta esiliigas Udine meeskonna 80:76 võiduni Mantova üle, seejuures alustati viimast veerandit 17-punktilisest kaotusseisust!

Ja milline see viimase veerandi statistika välja nägi! Alustati seisult 51:68 ning esmalt tegi sinnamaani 9 viskest vaid 1 tabanud Veideman üksi viie minutiga 11:4 spurdi seisuks 62:72. Poolel teel seisma ei jäädud, vahepeal aitasid ka kaaslased, kuid lõpp jäi taas eestlase päralt. Seejuures tabas ta 42 sekundit enne lõppu hullumeelse otsustava viske keskjoone lähistelt (meeskonna rünnak oli puntrasse jooksnud ja tuli sooritada hädavise) lauapõrkega seisuks 77:76! Ime, et Udine hallile katus peale jäi. Võõrustajad lõpetasid mängu 8:0 spurdiga ning neist seitse silma tõi lõpus vabaviskeid eksimatult tabanud Veideman.

Kokku temalt lõpuveerandiga 18 punkti, 1 korvisööt ja 1 lauapall ning vaid üks möödavise! Mängu peale kokku 23 punkti, 3 lauapalli ja 4 korvisöötu. Udine teine leegionär, lõpuveerandil kaks tähtsat viset tabanud Stan Okoye kogus 25 punkti.

Udine sai 14 kaotuse kõrvale 12. võidu ja jätkab võitlust play-off'i koha eest - neli vooru enne lõppu on Verona ja seesama Mantova kahe võidu kaugusel.