Deniss Karpak olümpiamängudel.Foto: TAIRO LUTTER
1. aprill 2017, 16:25

Deniss Karpak ja Ingrid Puusta lõpetasid Meistrite Karika regati 10 parima seas

Hipaanias Palmal peetud EUROSAF Champions Sailing Cup etapil saavutasid Eesti purjetajad Deniss Karpak 5. koha ja Ingrid Puusta koha.

Finn klassis toimus täna esiviisiku järjestuse osas otsustav finaalsõit, kus tugevas üle 10 m/s puhunud tuules lõpetas Deniss Karpak (KST) finaalsõidu 5ndana. Finaalsõidu ja kogu regati esikolmiku moodustasid rootslane Max Salminen, ungarlane Zsombor Berecz ja türklane Alican Kaynar.

Naiste RS:X purjelaual purjetas Ingrid Puusta (NYCS) esmalt veerandfinaalis, kus purjetasid edasipääsu pärast avaseeria 3.–12. koha surfarid. Veerandfinaalis purjetas Puusta 5ndanaüle finišijoone, mis andiski talle oodatud pääsu poolfinaali. Poolfinaalsõidus kohtusid veerandfinaali 5 parimat avaseeria 2. koha omaniku hispaanlanna Marina Alabauga. Poolfinaalist pääsesid esikolmiku otsustavasse finaalsõitu venelanna Stefania Elfutina ja hiinlanna Manjia Zheng, Puusta lõpetas sõidu 6ndana ja saavutas seega regati lõpptulemustes 7. koha. Finaalsõidus tõestas oma paremust ja saavutas regativõidu poolatar Zofia Noceti-Klepacka.