Maik-Kalev Kotsar (viskel).Foto: Mark J. Rebilas
4. aprill 2017, 03:09

ÕL PHOENIXIS | STATISTIKAPOMM: Maik-Kalev Kotsari debüüthooaeg numbrites (1)

Korvpallur Maik-Kalev Kotsari debüüthooaeg USA ülikoolikorvpallis kujunes edukaks. Eestlane jõudis Lõuna-Carolinaga üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniirile, kus kaotati poolfinaalis 73:77 Gonzagale. Milline nägi 20aastase Kotsari hooaeg välja aga numbrites?

33 mängu 37st alustas Kotsar algrivistuses. Lõuna-Carolina hooaja saldoks kujunes 26 võitu ja 11 kaotust.

16 punkti viskas Kotsar mullu novembris Syracuse'i vastu. See jäi ka tema hooaja tippmargiks.

36 minutit mänguaega teenis ta märtsihulluse veerandfinaalis Florida vastu, mille Lõuna-Carolina Kotsari 12 punkti toel 77:70 võitis. 36 mänguminutit märgib tema debüüthooaja rekordit.

Maik-Kalev Kotsar. Foto: Maddie Meyer

9 korda kogus Kotsar debüüthooajal kahekohalise arvu punkte.

11 lauapalli võttis Kotsar mullu 27. detsembril Landeri vastu. See jäi tema hooaja tippmargiks. Kohtumine Landeri vastu tähistas ka ainsat korda hooajal, mil eestlane kogus kaksikduubli: 11 lauapalli kõrvale viskas Kotsar kümme punkti.

5 mängus suutis Kotsar blokeerida kaks vastaste viset.

215 silma viskas Kotsar debüüthooajal kokku. Keskmiseks punktisaagiks seega 5,8.

49% täpsusega tabas Kotsar oma debüüthooajal viskeid väljakult. Vabavisked kukkusid sisse märksa halvemini: 39,6% täpsusega.

176 lauapalli suutis Kotsar 37 mängus kokku hankida. Keskmiseks saagiks teeb see 4,76 kohtumise kohta.

Maik-Kalev Kotsar (viskel). Foto: Mark J. Rebilas