Rannajalgpall

Eesti rannajalgpalli meistrivõistlusi ootavad tuleval hooajal ees mitmed muudatused 

Õhtuleht.ee, 4. aprill 2017, 13:53
 Arno Saar
Eesti rannajalgpalli meistrivõistluseid ootab tänavu ees mitu muudatust, mis puudutavad nii meistri- kui ka esiliigat.

Kui varasemalt selgus Eesti meister kuue ühepäevalise etapi kokkuvõttes, siis tänavu toimub viis etappi, millest neli esimest on kahepäevased. "Kindlasti tõuseb selle muudatusega mängude kvaliteet, sest kohtumised on nii-öelda kahele päevale hajutatud," ütles Eesti Rannajalgpalli Liidu juht Kari-Andri Kask.

Viis etappi toimuvad kokku kolmes Eesti linnas. "Kuigi rannajalgpalli keskpunkt on loomulikult Pärnu, siis tegelikult toimub tänavu ju vaid 60% etappidest seal, sest meie infrastruktuur on paranemas. Üks etapp leiab sarnaselt eelmisele aastale aset Narva-Jõesuus, lisaks oleme ühe etapiga kohal Tallinnas."

Kask usub, et suurimat tähelepanu peaks tänavu pöörama just esiliiga arengule. "Esiliiga on varasemast märgatavalt erinev. Seni käigus olnud turniirisüsteemi vahetame välja liigasüsteemi vastu, mis on analoogne meistriliigaga. Esiliigas hakkab mängima 10 võistkonda, kelle mängijad registreerivad end ka jalgpalliliidus, mis on samuti tervitatav uuendus, et saaksime mängijaid üle Eesti kaardistada."

Samuti ei tasu muretseda rannajalgpallihuvilistel, kes liigadest osa ei võta. "Sel aastal tähistab Eesti rannajalgpall oma 15. sünnipäeva ning selle raames toimuvad kindlasti suvel turniirid, mis ootavad mängijaid!" ütles Kask.

Hooaja avaturniir toimub 27.-28. maini Tallinnas, mille raames avatakse uus väljak Tallinnas Kakumäel. 10.-11. juunini selgub samal liival Eesti karikavõitja ning nädal hiljem tehakse Kakumäel algust meistrivõistlustega.

Rannajalgpalli meistriliiga kalender 2017:

17.-18. juuni (Tallinn, Kakumäe areen)
1.-2. juuli (Pärnu RannaAreen)
8.-9. juuli (Pärnu RannaAreen)
22.-23. juuli (Narva-Jõesuu)
19. august (Pärnu RannaAreen)

Rannajalgpalli esiliiga kalender 2017:

17. juuni (Pärnu RannaAreen)
1. juuli (Pärnu RannaAreen)
8. juuli (Pärnu RannaAreen)
22. juuli (Pärnu RannaAreen)
12. august (Pärnu RannaAreen)
19. august (Pärnu RannaAreen)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee