Tartu Bigbank jõudis aastase pausi järel finaali.Foto: Aldo Luud
13. aprill 2017, 20:22

Tartu jõudis aastase pausi järel finaali, Rakvere unistus purunes

Võrkpalli Eesti meistriliiga teine finalist on Tartu Bigbank, kes oli 3:2 seeriavõiduga üle Rakverest. Otsustava mängu võitsid tartlased kodusaalis kindlalt 3:0.

Tartu surus oma tahtmise peale juba esimestel minutitel, Rakvere oli samal ajal liimist täiesti lahti. Avageimi võitis Tartu 25:15, teise 12:14. Kolmas geim algas tasavägisemalt ja paari minuti järel oli tablool viik 3:3. Mõni hetk hiljem olid tartlased ees 7:4 ja seda edu enam käest ei antud. Rakverele tekkis viimane lootuskiir seisul 20:21, kuid imeline tagasitulek seekord tõeks ei saanud, 25:21 Tartule.

Tartu jõudis finaali aastase pausi järel ja läheb tiitliseerias vastamisi tiitlikaitsja Tallinna Selveriga. Esimene finaalmatš toimub juba pühapäeval.

Rakverel oli täna võimalik lõpetada pikk seeria: viimati mängis Virumaa linna klubi finaalis 1997. aastal, kui võideti kolmas järjestikune meistritiitel.