Kolmes plahvatuses viga saanud Dortmundi Borussia buss. (Martin Meissner)

Eelmisel nädalal jalgpalli Meistrite liiga mängu eel Dortmundi Borussia ja AS Monaco vahel Saksamaa klubi bussi juures toimunud plahvatuste korraldamises on süüdistuse saanud 28aastane Venemaa ja Saksamaa topeltkondakondsusega Sergej W, kirjutab BBC.

Dortmundi bussi juures toimunud kolme plahvatuse järel vajasid arstiabi kaks inimest. Saksamaa klubi keskkaitsja Marc Bartra vigastas kätt ning pidi käima operatsioonil, lisaks raviti ühte šoki saanud politseinikku.

Ehkki sündmuskohalt leiti kolm kirja, mis viitasid Islamiriigile ja kus võeti rünnaku eest vastutus, osutus terroriorganisatsioonile viitamine pettemanöövriks nagu Saksamaa ametivõimud seda ka kahtlustasid.

Sergej W, kelle täisnime avalikustatud pole, pole islamiterrorist, vaid soovis plahvatuste näol teenida rahalist kasumist. Nimelt panustas mees, keda süüdistatakse mõrvakatses ja plahvatuste korraldamises, Dortmundi aktsia langusele.

Väidetavalt tegi Sergej panuse 11. aprillil ehk üks päev enne plahvatusi ning ametivõimud jälitasid IP-aadressi just hotelli juurde, kus Sergej elas. Samas hotellis peatusid ka Dortmundi mängijad.

Jaga artiklit

4 kommentaari

  /   20:16, 21. apr 2017
jälle sergei
V
vene passiga mõrvar otsustas tapatalgud teha   /   16:59, 21. apr 2017
on mis on, aga selline venelane pole inimene,vaid viimane saast
Teha suure raha saamise eesmärgil 20 ja rohkema inimese tapmisplaan, mille ta ka ellu viis
õnneks see suur verevalamine jäi ära ja ebaõnnestus tema äärmiselt rumala ajutegevuse tagajärjel.
Selline tegu võrdub, õigemini ületab isegi usu nimel võitlevate ja tapvate islami terroristide leveli.
Teine samasugune „venemaa-sakslane“ olla ju paar aastat tagasi Saksamaal ühe magistraali sillalt suure betoonikamaka ühe noore pere autole visanud. Noor ema sai surma, isa ja lapsed vigased.
Ja seda teinud ta selleks, et näha kuidas inimesed surevad…sõnad puuduvad.
Aga selline saast poeb ja imbub igale poole rahulike ja normaalsete inimeste sekka…ja siis …teate isegi…
Juba 1945 aastal kui Punaarmee Euroopas tappis külade ja linnade viisi täiesti süütuid tsiviilisikuid, vägistas eriliselt jõhkral moel naisi-lapsi ja vanureid, nägi ka lääne-Euroopa, milliste kohutava verejanulise rahvusega on tegemist.
Venelaste poolt okupeeritud väikeriikide rahvad said üle 50 aasta ja seda kõige rohkem riiklikul tasandil neid jõhkraid tapmisi, vägistamisi, küüditamisi ja piinamisi tunda.
Ka meie - Baltikumi rahvad - tunneme neid venelasi läbi ja lõhki – kus venelane – olgu varemalt või ka tänapäeval - oma kirsa maha pani või paneb, seal olid või on ainult kohutavad vereojad järel (Gruusia, ida-Ukraina, Süüria).

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis