Talisport

Olümpiapääset püüdev curlinguvõistkond alustas MMi halva kaotusega 

Toimetas Hindrek Pärg, 22. aprill 2017 19:10
Maile Mölder ja Erkki Lill. Foto: Alar Truu
Täna algas Kanada linnas Lethbridge segapaaride curlingu MM, kus Eestit esindavad Maile Mölder ja Erkki Lill. Suurvõistlus algas aga eestlastele kurva kaotusega.

MMil võistleb tänavu 39 võistkonda, kes jagati viide alagruppi. Eesti segapaar mängib A-alagrupis Brasiilia, Horvaatia, Valgevene, Soome, Ungari, Jaapani ja Läti koondistega. 

Samal teemal

Esimena kohtuti Brasiiliaga ning kohtumine algas eestlastele positiivselt. Pärast viit vooru juhiti 5:0, ent siis saabus krahh. Viimased kolm vooru kaotati koondskooriga 2:8, sh viimane 0:4, ning tunnistati vastaste 8:7 paremust. 

Tänavused maailmameistrivõistlused on 2018. aasta taliolümpiamängude teine kvalifikatsiooniturniir. Olümpiamängude kvalifikatsioonipunkte teenib 16 parimat võistkonda ning arvesse lähevad 2016. ja 2017 aasta MMilt teenitud punktid. Olümpiamängudele pääseb 8 maailma parimat tiimi, sealhulgas ka olümpiamängude võõrustajana Korea.

Praeguseks Marie Turmanni ja Harri Lille poolt 2016. aasta MMil teenitud seitsmele kvalifikatsioonipunktile tuleb teenida lisa ning võistkonnal Maile Mölder/Erkki Lill tuleb Kanadas saavutada vähemalt 6.-9. koht.

Samal teemal

20.04.2018
Eesti paar sõitis MMile rahuliku südame ja kõrgete eesmärkidega
24.04.2017
Eesti curlingupaar sai MMil teise napi kaotuse