Maadlus
4. mai 2017, 21:05

TUBLI! Epp Mäe võitis maadluse EMil pronksi (7)

Serbias Novi Sadis peetaval maadluse EMil teenis Eesti üks suuremaid lootusi Epp Mäe pronksmedali.

Poolfinaalis türklannast tiitlikaitsjale Yasemin Adarile 4:5 kaotanud eestlanna alistas kolmanda koha kohtumises 2:1 Vassilissa Marzaljuki.

Alustuseks jäi Mäe 0:1 kaotusseisu, kuid vastas ise kahte punkti väärt võttega. Sealt edasi suutis ta peatada kõik valgevenelanna rünnakuüritused.

Päeva esimeses lahingus alistas eestlanna esiti bulgaarlanna Gabriela Georgieva Pejceva 5:0 ning seejärel veerandfinaalis norralanna Iselin Maria Moen Solheimi 12:2. Seejärel tõi tabel vastaseks Adarile, kellelt Mäe oli eelmisel aastal Riias peetud EMil saanud avaringis kindla 1:10 kaotuse.

Nüüd oli matši iseloom hoopis teine. Esimene maadlusaeg lõppes Mäe 1:0 eduseisul, kuid teise perioodi alguses tegi vastane nelja punkti väärt kauni heite. Mäe jõudis lõpusekunditel viigini, millest poleks piisanud, treener Ahto Raska nõudis videokorduse uurimist, ei saanud õigust ning see lisas veel ühe punkti Adarile.