VALUS: löödud Soome hokikoondislased pärast kaotust Tšehhile.Foto: GRIGORY DUKOR/Reuters/Scanpix
Jäähoki
10. mai 2017, 04:00

Kas ilmetu Soome hokikoondis suudab ajalooliselt kehvalt alanud MMilt veel midagi välja võluda?

Soome jäähokikoondise hädad süvenesid MMil veelgi, kui kolmandas mänguvoorus kaotati 3:0 eduseisust Tšehhile.

Prantsusmaalt, kellele pole varasemalt kunagi alla jäädud, 1:5 šokk-kaotuse teeninud soomlased, tundusid olevat järgmises mängus tagasi reel. Siiski jätkus põhjanaabrite õuele rõõmu vaid kaheks kolmandikuks.

Tšehhi vastu asuti juba 58. sekundil juhtima ning 14 minutiga säras tablool Soome 3:0 edu. Teine kolmandik lõppes samal seisul, kuid viimasel 20minutilisel perioodil sai Tšehhi end käima ning jõudis 3:3 viigini. Pärast väravateta lõppenud lisaaega, näitasid karistusvisetel kindlamat kätt tšehhid.