Rõõmsad Soome hokimehed.Foto: Reuters / Scanpix
Jäähoki
10. mai 2017, 23:49

JÄÄHOKI MM: Soome mängis rahva tunnetega, kuid võitis (2)

Soome jäähokikoondis jätkas MMi hädavajaliku 5:2 (0:1, 2:0, 3:1) võiduga Sloveenia rahvusmeeskonna üle.

Kuigi lõppeks saavutasid meie põhjanaabrid numbriliselt kindla võidu, siis pusimist oli neil Sloveeniaga kõvasti. Esmalt jäädi 0:1 taha. Teisel kolmandikul pöörati see Veli-Matti Savinaineni ja Mikko Rantaneni väravate toel 2:1 eduks, kuid kõigest veerand tundi enne lõpusireeni kasutas sloveen Rok Ticar ära arvulise ülekaalu ja viskas 2:2 viigivärava. Võib vaid ette kujutada, mis Soomemaal tol momendil kodudes toimus...

Aga nagu öeldakse, lõpp hea, kõik hea. Sebastian Aho, Markus Hannikainen ja Tomi Sallinen viskasid viimase 11 minutiga kolm vastuseta väravat ja kirjutasid Soomele kolm äärmiselt vajalikku punkti tabelisse. Nagu allnähtav statistika peegeldab, siis mänguliselt oli Soome Sloveeniast kahtlemata üle, kuid Gasper Kroselj 44 tõrjet hoidsid Sloveeniat peaaegu lõpuni vee peal.

Soome - Sloveenia matši põgus meeskondlik statistika (shots - pealevisked, saves - tõrjed, PIM - karistusminutid).

B-grupi tabeliseis:

Soome MM jätkub laupäeval Norra vastu.

Teises samal ajal toimunud kohtumises alistas Saksamaa karistusvisete järel 3:2 (0:1, 2:1, 0:0, 0:0, 1:0) Slovakkia.