Atletico - RealFoto: Reuters / Scanpix
Meistrite liiga
10. mai 2017, 23:38

Tänavu kordub 1998. aasta kevadel nähtud Meistrite liiga finaal, sest Real Madrid kaotas poolfinaali korduskohtumise linnarivaal Atletico vastu 1:2, kuid pääses koondskooriga 4:2 finaali, kus teda ootab Torino Juventus.

Aga Atleticot tuleb kiita. Kiita selle eest, et nad läksid kohtumisele aplalt peale, suutsid 16. minutiks 2:0 edu haarata (väravad 12. min Saul Niguez ja 16. min penaltist Antoine Griezmann) ja õhtusse korralikult elevust süstida.

Neutraalse vaataja seisukohast kahjuks jätkus toda meeldivat kas-tõesti-siit-tuleb-tunnet vaid 42. minutini, mil Isco oli Jan Oblaki tõrjele esimesena jaol ja lükkas palli paarilt meetrilt Atletico võrku. Sellega oli õhtu sisuliselt lõppenud, sest Atletico vajas võõrsil löödud värava reegli tõttu veel vähemalt kolme väravat (ehk minimaalselt 5:1 võitu). Neid ei tulnud.

Ent tolle Isco värava puhul tasub ülistada hoopis Karim Benzemad, kelle oivaline eeltöö tekitas Toni Kroosile löögikoha, mis päädis juba mainitud Oblaki tõrje ja hispaanlase tabamusega.

Lahtine jalgpall jätkus ka teisel poolajal, kuid väravalisa kumbki meeskond ei saanud. Eelkõige võlgneb Real selle eest tänu Keylor Navasele, kes tegi ühe oivalise topelttõrje. Reali teise tabamuse tühistas kohtunike fikseeritud suluseis.

Finaal toimub 3. juunil Cardiffis.

Ahjaa, tolle 1998. aasta finaali Reali ja Juventuse vahel võitis Hispaania klubi tulemusega 1:0. Tänane Reali peatreener Zinedine Zidane kandis toona mängijana Juventuse särki.