Anett Kontaveit.Foto: TAIRO LUTTER
16. mai 2017, 13:41

TUBLI! Anett Kontaveit jõudis kõrgetasemelisel turniiril teise ringi, kus ootab ees maailma esinumber (3)

Eesti naiste tennise esireket Anett Kontaveit (WTA 68.) alistas kõrgetasemelise Rooma WTA-turniiri avaringis 6:3, 6:4 Andrea Petkovici (WTA 78.).

Avasett kulges võrdselt, mõlemad murdsid vastase pallinguigeimi ühe korra, kuni kaheksanda geimini, mil Kontaveit suutis Petkovici murda. Ehkki järgnevas Kontaveidi servigeimis oli 29aastasel sakslannal neli murdepalli, suutis eestlanna rasketel hetkedel külma närvi hoida ning kallutas avaseti enda kasuks.

Teise seti alguses murdsid vastased teineteist taas, kuid seisul 2:2 realiseeris Kontaveit murdepalli ning läks 3:2 juhtima. Eduseisul 5:3 oli Kontaveidil Petkovici servigeimil kasutada ka kaks matšpalli, kuid sakslanna suutis geimi siiski võita. Kontaveit ei lasknud sellest end aga heidutada ning kindlustas oma pallingugeimi võiduga ka matši võidu.

Järgmises ringis kohtub Kontaveit eile uuesti maailma esinumbriks tõusnud Angelique Kerberiga, kes oli avaringis vaba.