Ameeriklaste võidutantsFoto: Martin Meissner
Jäähoki
16. mai 2017, 19:57

VIDEO | Jäähoki MM: Venemaa ja USA pakkusid tõelise põnevuslahingu (2)

Teisipäeval peetakse jäähoki MMil viimased alagrupimängud. Täna läksid vastamisi Venemaa ja USA, kes pakkusid fännidele põnevuslahingu.

Avaperioodi keskel läks Nikita Gusevi tabamusest Venemaa matši 1:0 juhtima. Teisel perioodil viskasid meeskonnad kahe peale aga tervelt viis väravat. Kõik tulid kordamööda ning enne viimast 20. minutit näitas tabloo viiginumbreid 3:3.

Seitse minutit enne kohtumise lõppu viis Anders Lee aga ameeriklased juhtima ning USA 5:3 võidu vormistas Brock Nelson, kui viskas litri venelaste tühja väravasse.

Ameeriklastest sai kaks väravat kirja Kevin Hayes ning ühe Dylan Larkin. Gusevi arvele jäi lõpuks kaks tabamust, ühe viskas veel Anton Belov.

Võiduga kindlustas USA A-alagrupi võidu, jättes Venemaa teiseks. Kolmandana läheb veerandfinaali Rootsi, neljanda edasipääseja selgitavad täna õhtul Läti ja Saksamaa.

B-alagrupi kohtumises alistas Šveits 3:1 (0:1, 1:1, 0:1) Tšehhi. Võidu tõid Vincent Praplani, Suri Reto ja Damien Brunneri tabamused, kaotajate ainsa värava viskas Roman Cervenka.