Maria Šarapova (MAX ROSSI)

Hiljuti dopingu kasutamise tõttu 15 kuud tenniseväljakult eemale jäänud Maria Šarapova ei saanud aasta teisele Suure slämmi turniirile vabapääset, millega WTA juht pole rahul. 

Roland Garros turniiri korraldav Prantsusmaa Tenniseliidu (FFT) president Bernard Giudicelli Ferrandini tundis Šarapovale ja tema fännidele kaasa, kuid sõnas, et tegi otsuse, mis kaitseb tennist. 

"Vabapääsme võib saada vigastuspausilt naasmise korral, aga mitte pärast dopingu kasutamist ning võistluskeelu kandmist," sõnas Ferrandini Facebooki postituses. 

"Šarapova ise ja tema fännid võivad olla väga pettunud, aga see on minu vastutus ja missioon kaitsta tennise kõrget standardit. Tulemused ei tohi olla kahtluse all." 

WTA juht Steve Simon pole aga Prantsusmaa tenniseliidu presidendi põhjendusega päri. "Ma pole nõus FFT otsuse põhjusega. Šarapova kandis oma karistuse ära. Kellelgil pole alust pärast määratud keeldu sportlast omavoliliselt karistada." 

Prantsusmaa lahtised algavad 28. mail. Šarapova on Pariisis triumfeerinud kahel korral - 2012. ja 2014. aastal. 

Jaga artiklit

6 kommentaari

V
väääga huvitav  /   09:41, 18. mai 2017
Šarapova sai "vigastada" kohe peale seda kui tuli teade, et vabapääset ei saa.....kindlasti kokkusattumus :D
T
tule taevas appi  /   15:41, 17. mai 2017
Keegi ju ei karistanud. Oled omal süül tabelis kakssada+ kohal ja tahad otse põhivõistlusele. Kvalifikatsioonid ja sealt edasi.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis