Anett Kontaveit - Angelique Kerber.Foto: TIZIANA FABI
17. mai 2017, 17:08

Eesti parim naistennisist Anett Kontaveit (WTA 68.) sai vaieldamatult karjääri suurima võidu, kui alistas kõrgetasemelisel Rooma tenniseturniiril maailma esireket Angelique Kerberi kahes setis 6:4, 6:0.

Matš algas tasavägiselt, kuni Kerber murdis eestlanna serv ning läks murdega 4:2 juhtima. Kontaveit sai enda järgmise servigeimi kätte ning seisult 3:4 palus väljakule enda treeneri Glenn Schaapi.

Mida iganes Schaap ütles, töötas imeliselt, sest Kontaveit sai justkui täiesti värske hingamise ning võitis kõik ülejäänud esimese seti geimid.

Teises setis ei saanud nädal tagasi Madridi turniiri vigastuse tõttu pooleli jätnud Kerber väga millegagi hakkama. Samal ajal näitas Kontaveit suurepärast tennist ning võitis teise seti nulliga - 6:0.

Seega võitis Kontaveit järjest tervelt kümme geimi. Matš kestis 55 minutit. Järgmises voorus kohtub Kontaveit Mirjana Lucic-Baroniga, kes sai eile õhtul Maria Šarapovalt loobumisvõidu.