VÄRAV! Saksamaa hokikoondis on Läti väravavahi Elvis Merzlikinsi üle mänginud. Meie lõunanaabritel ei jää üle muud, kui nende puuri lennanud litrit nõutult vaadata. Foto: AFP / Scanpix
Jäähoki
18. mai 2017, 04:00

Saksamaa hokimehed purustasid karistusvisete seerias Läti südame

Prantsusmaal ja Saksamaal mängitaval jäähoki MMil on selged kaheksa parema hulka jõudnud meeskonnad ning alagrupivooru viimastes kohtumistes oli järel vaid üks veerandfinaalipääse, mille selgitasid Saksamaa ja Läti.

MMi kolme järjestikuse võiduga alustanud "kuuevarbalised" kaotasid pärast suurepärast avangut kolm kohtumist jutti. Ent vastased olid ka hokimaailma suurnimed: Venemaa, Rootsi ja USA.

Läti jaoks oli kaheksa parema hulka jõudmise valem lihtne: alagrupi viimases kohtumises tuleb alistada samuti üheksa punkti kogunud Saksamaa. Veel 34 sekundit enne normaalaja lõppu juhtis 0:2 kaotusseisust 3:2 juhtima läinud Läti…