Kanadalased pääsesid poolfinaaliFoto: Martin Meissner
Jäähoki
18. mai 2017, 23:36

JÄÄHOKI MM: Kanada pääses läbi raskuste poolfinaali (2)

Neljapäeva õhtul selgusid jäähoki MMi viimased kaks poolfinalisti. Kaheksa parema seas said võidud Kanada ja Rootsi koondised.

Läti alistamisega üle noatera veerandfinaali pääsenud Saksamaa osutas Kanadale korralikku vastupanu. Kuigi Mark Scheifeli esimese perioodi ja Jeff Skinneri teise perioodi väravatest juhiti 2:0, suutsid sakslased kohtumisse viimasel kolmandikul põnevust tuua.

Yannic Seidenergi värav kuus ja pool minutit enne lõppu vähendas hokiturniiri võõrustajate kaotusseisu minimaalseks. Sellest aga ei piisanud ning Kanada pääses napilt nelja parema hulka.

Samal ajal alistas Rootsi 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) Šveitsi. Rootslaste väravad viskasid Nicklas Bäckström, William Nylander ja  Alexander Edler.

Poolfinaalid mängitakse kahe päeva pärast. Ühes kohtub Soome ja Rootsi, teises lähevad vastamisi Venemaa ja Kanada.