Talisport

Endine kahevõistluse ja suusahüpete juht Priit Talv leiab, et suusaliidu juhatus toimib kenasti.

Endine kahevõistluse juht Priit Talv murdmaarahva mässust: tahtmatult tekib mõte, kas tahetakse taastada suuresti ainult murdmaasuusatamise liit? (4)

Mart Treial, 22. mai 2017, 04:00
Priit Talv.Foto: Aldo Luud

Hiljuti lekkis meediasse üheksa murdmaasuusatamisega tegeleva klubi ühispöördumine teistele suusaklubidele, mille eesmärk on kokku kutsuda Eesti suusaliidu (ESL) erakorraline üldkogu ning praegune juhatus ja president kukutada. Too ettevõtmine oli viimane piisk kahevõistluse ja suusahüpete tänaseks endise alajuhi Priit Talve ning lumelaua ja freestyle-suusatamise juhi Kerstin Kotkase karikaisse, kes otsustavad nüüd avalikult oma arvamuse välja öelda.

Talve ja Kotkase sõnavõttude mõistmiseks teeme esmalt lühikokkuvõtte mainitud läkitusest. Sõnum oli kriitiline. Viieteistkümne nummerdatud punkti abil tehti selgeks, miks 2015. aastal ametisse valitud juhatud ja alaliidu president Andreas Laane pole allakirjutanute arvates oma tööülesannetega hakkama saanud ning murdmaasuusatamise alakomitee ettepanekuid ignoreerinud.

Muuhulgas heidetakse juhitavatele isikutele ette puudulikku infovahetust, suutmatust sponsoreid otsida, järelkasvu sponsorstruktuuride süsteemi lõhkumist, muude alade finantseerimist murdmaa arvelt, lubaduste täitmata jätmist ning märgitakse, et „murdmaasuusatamine on ESLi siseselt muutumas kiirel sammul marginaalseks ajalukku vajuvaks spordialaks“.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22. mai 2017, 04:00
Lumelaua ja freestyle-suusatamise alajuht Kerstin Kotkas murdmaarahvale: poisid, tehke ometi oma asjad korda!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee